HTML-dodawanie newsów


(Mikos1991) #1

DOpiero zaczynam przygode z Html-em, i tworze swoja stronke. Chce ją często aktualizować, tzn. dodawać newsy, i czy jest jakis sposob na dodawanie, bo takie ciagle edytowanie index.html, i wgrywanie go na serwer stanie się męczące.

proszę pomóżcie, z góry dziexx

PzDr:)


(Grzegorz Ch) #2

skorzystaj z gotowego systemu portalowego opartego np o php i bazę MySQL. Dodawanie treści odbywa się z formularzy, nawet bez żadnej znajomości HTMLa.


(Lisek) #3

Niestety jeśli chcesz to robić w samym HTML-u to bez edycji plików się nie obejdzie. Jedyna rada to, nauczyć się jakiegokolwiek języka działającego po stronie serwera, jak np: PHP, ewentualnie skorzystać z jakiś gotowców.


(Kubal92) #4

Ja też tego szukam. Właśnie, jak nazywają się te gotowce?


(Skr3czu) #5

Ale czego gotowce ? systemów newsów ?

Zobacz:

http://www.all.tunia.pl

http://www.webpc.pl

http://www.hotscripts.pl


(Hebka) #6

heh...właśnie o to chodzi w htmlu że nie możesz dodawać newsów jak w php...przez panel administracyjny...trzeba cały czas edytować index.html i go wgrywać... ja innego sposobu nie znam...dlatego jak chcesz zrobić stronke i ją aktualizować to zabierz się za php..wystarczy jakiś cms np php-fusion albo joomla... pozdrawiam


(Diabełek666) #7

Dokładnie - ja sam robie w PHP a też sobie nie radzę - a to najporstrza rzecz... jak mi odpowiedzą na temat to możesz wykorzystać mój pomysł :slight_smile: