HTML.Obrazek jako tło strony

(Adrianvip) #1

Witam.

Podczas pisania strony HTML w notatniku (w notatniku dlatego,ze w szkole wymygaja,aby była napisana w notatniku) napotkałem problem z tłem strony. Wiec tak chcaiłęm,aby strona internetowa posiadała tło z jakiegoś obrazka oczywiscie z rozszerzeniem jpg. Po wpisaniu <body background="obrazek.jpg <strong><em>" >... i zapisaniu na stronie nic się nie pojawia. Chyba,ze korzystam ze złego tag'u? Prosze o pomoc.

(fiesta) #2

A gdzie jest umieszczony plik obrazek.jpg ??

(pionner) #3

To co powiedział kolega wyżej + zwróć uwagę na wielkość znaków w nazwie obrazka. Ponadto jesteś pewien, że grafikę masz w jpg? (upewnij się, że rozszerzenie również jest napisane małymi literami)

(Adrianvip) #4

Obrazek jest umieszczony w folderze razem ze stroną html. Wszystko jest pisane małymi literami i tak samo zapisuje. Obraz jest z internetu pobrane we właściwościach pisze jpg. Rozszerzenie jest napisane małymi literami.

(floyd) #5

Jeżeli obrazek jest z internetu, to czy czasami nie ma rozszerzenia .jpeg ?

Obrazki pobrane z internetu najczęściej mają właśnie takie rozszerzenie.

(Adrianvip) #6

Dlaczego we właściwościach pisze, że format jpg? Skoro tak może być jutro spróbuje z innym obrazkiem, który napewno ma rozszerzenie jpg.

(struart) #7

Nie musisz szukać innego :stuck_out_tongue:

Tylko w kodzie zamiast obrazek.jpg podaj obrazek.jpeg :stuck_out_tongue:

(Adrianvip) #8

Rozserzenie pliku jest jpg… Błąd zapewne jest po mojej stronie dlatego umieszaczam dotychczasowy zapis tag’ów.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21a3b3a8d974e996.html

(pantera272) #9

powonno być

<html>

<head>

<title> tytul</title>

</head>

<body background=“tlo.jpg”>

<center>antywirus</center>

</body>

</html>

(Adrianvip) #10

Po zmianie tag’u nadal nie wyswietla się obrazek jako tło…

(Drobok) #11

Wrzuć ten swój projekt w zip i podaj na forum. takie strzelanie w ciemno nie ma sensu 

(Adrianvip) #12

Podałem  kilka  postów wyżej link do tag’ów,które zapisałem.

(pantera272) #13

Ale wstaw zip łącznie projekt.html oraz dodaj ten plik tlo.jpg bo to nie ma możliwości żeby nie działało.

(Aaa Aaa1000) #14

Ja podczas robienia mojej strony miałem tak, że musiałem napisać rozszerzenia niektórych obrazków z wielkiej litery, np. “obrazek.PNG”. Być może u ciebie też trzeba napisać “obrazek.JPG” lub “obrazek.JPEG” zamiast “obrazek.jpg”. U mnie pomogło. Poza tym, we właściwościach na pewno nie będzie podane rozszerzenie obrazka z wielkiej lub małej litery, więc warto spróbować.

(rycerz2000) #15

Po prostu pokaż ten obrazek. A przed tym najlepiej jeszcze raz sprawdź czy na pewno jest dobra ścieżka do obrazka.

(Adrianvip) #16

Zmianai na JPG (z wielkich liter) nie pomogło.

Strona.html oraz obrazek spakowane:

http://hostuje.net/file.php?id=63f9f8a799e53440e5edbdc4ab95c78f

(Kamatori) #17

Trudno żeby działało jeśli twój plik nazywa się: tlo.jpg.jpg. Po zmianie na tlo.jpg wszysto działa. I tak na przyszłość:

strona.html

<!DOCTYPE html>
<html lang="pl">
<head>
    <meta author="Twoje imie">
    <meta charset="UTF-8">
    <link rel="stylesheet" href="style.css">
    <title>Antywirusy</title>
</head>
<body>
    <h1>Antywirusy</h1>
</body>
</html>

(Adrianvip) #18

Okej dziękuje… Nie lata 90,a w szkole tak mnie uczą pisać :slight_smile:

(Kamatori) #19

To źle cię uczą. 

(floyd) #20

Nie przesadzaj. Dużo zależy od wieku uczniów. W jakimś tam wstępnym okresie nauczania dopuszczalne jest moim zdaniem stosowanie różnych uproszczeń i to się robi we wszystkich przedmiotach.

Nie bez powodu fachowcy mówią np. o prematematyce, a nie matematyce w nauczaniu początkowym.