HTML.Obrazek jako tło strony

Witam.

Podczas pisania strony HTML w notatniku (w notatniku dlatego,ze w szkole wymygaja,aby była napisana w notatniku) napotkałem problem z tłem strony. Wiec tak chcaiłęm,aby strona internetowa posiadała tło z jakiegoś obrazka oczywiscie z rozszerzeniem jpg. Po wpisaniu <body background="obrazek.jpg " >…</body> i zapisaniu na stronie nic się nie pojawia. Chyba,ze korzystam ze złego tag’u? Prosze o pomoc.

A gdzie jest umieszczony plik obrazek.jpg ??

To co powiedział kolega wyżej + zwróć uwagę na wielkość znaków w nazwie obrazka. Ponadto jesteś pewien, że grafikę masz w jpg? (upewnij się, że rozszerzenie również jest napisane małymi literami)

Obrazek jest umieszczony w folderze razem ze stroną html. Wszystko jest pisane małymi literami i tak samo zapisuje. Obraz jest z internetu pobrane we właściwościach pisze jpg. Rozszerzenie jest napisane małymi literami.

Jeżeli obrazek jest z internetu, to czy czasami nie ma rozszerzenia .jpeg ?

Obrazki pobrane z internetu najczęściej mają właśnie takie rozszerzenie.

Dlaczego we właściwościach pisze, że format jpg? Skoro tak może być jutro spróbuje z innym obrazkiem, który napewno ma rozszerzenie jpg.

Nie musisz szukać innego :stuck_out_tongue:

Tylko w kodzie zamiast obrazek.jpg podaj obrazek.jpeg :stuck_out_tongue:

Rozserzenie pliku jest jpg… Błąd zapewne jest po mojej stronie dlatego umieszaczam dotychczasowy zapis tag’ów.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21a3b3a8d974e996.html

powonno być

<html>

<head>

<title> tytul</title>

</head>

<body background=“tlo.jpg”>

<center>antywirus</center>

</body>

</html>

Po zmianie tag’u nadal nie wyswietla się obrazek jako tło…

Wrzuć ten swój projekt w zip i podaj na forum. takie strzelanie w ciemno nie ma sensu 

Podałem  kilka  postów wyżej link do tag’ów,które zapisałem.

Ale wstaw zip łącznie projekt.html oraz dodaj ten plik tlo.jpg bo to nie ma możliwości żeby nie działało.

Ja podczas robienia mojej strony miałem tak, że musiałem napisać rozszerzenia niektórych obrazków z wielkiej litery, np. “obrazek.PNG”. Być może u ciebie też trzeba napisać “obrazek.JPG” lub “obrazek.JPEG” zamiast “obrazek.jpg”. U mnie pomogło. Poza tym, we właściwościach na pewno nie będzie podane rozszerzenie obrazka z wielkiej lub małej litery, więc warto spróbować.

Po prostu pokaż ten obrazek. A przed tym najlepiej jeszcze raz sprawdź czy na pewno jest dobra ścieżka do obrazka.

 

Zmianai na JPG (z wielkich liter) nie pomogło.

 

Strona.html oraz obrazek spakowane:

 

http://hostuje.net/file.php?id=63f9f8a799e53440e5edbdc4ab95c78f

Trudno żeby działało jeśli twój plik nazywa się: tlo.jpg.jpg. Po zmianie na tlo.jpg wszysto działa. I tak na przyszłość:

 

strona.html

<!DOCTYPE html>
<html lang="pl">
<head>
    <meta author="Twoje imie">
    <meta charset="UTF-8">
    <link rel="stylesheet" href="style.css">
    <title>Antywirusy</title>
</head>
<body>
    <h1>Antywirusy</h1>
</body>
</html>

 

Okej dziękuje… Nie lata 90,a w szkole tak mnie uczą pisać :slight_smile:

To źle cię uczą. 

Nie przesadzaj. Dużo zależy od wieku uczniów. W jakimś tam wstępnym okresie nauczania dopuszczalne jest moim zdaniem stosowanie różnych uproszczeń i to się robi we wszystkich przedmiotach.

Nie bez powodu fachowcy mówią np. o prematematyce, a nie matematyce w nauczaniu początkowym.