[html] ochrona zdjęć

Witam mam pytanie na swojej stronie umieściłem parę miniaturek zdjęć i po kliknięciu na nie otwierają się one w nowym oknie. Użyłem do tego takiego kodu:

pic2a.jpg[/code]

Mam pytanie czy da się jakoś zablokować możliwość kopiowania tych dużych obrazków? Chodzi mi o wyłączenie możliwości kliknięcia na nie prawym przyciskiem myszy i wybrania “Zapisz…” lub “Kopiuj”.

Dzięki za pomoc.

Nie ma 100% możliwości zabezpieczenia się przed takim czymś. Takie zabezpieczenia nawet jeśli istnieją to pochamują zapędy tylko jakichś 5% osób, zreszta je ominie w chwile.

Wiem, że nie ma 100% możliwości ochrony chodzi mi tylko o to aby nie można było kliknąć na zdjęcie i wybrać opcji zapisz jako lub kopiuj

No a po co chcesz blokować możliwość zapisu zdjęcia, jak ktoś będzie chciał to i tak je skopiuje. Jeśli tak bardzo chcesz to szukaj: javascript blokowanie ppm. Wyłączenie js i znów ppm działa. Lepiej sobie odpuść.

Dobrym sposobem na to jest umieszczanie zdjęć we flash (swf), ale i tak jak ktoś będzie chciał może np. zrobić screena…

Jedyne sensowne wyjście to umieszczenie w fotkach znaku wodnego, tylko wtedy zdjęcie traci cały urok … inaczej nie da rady.

możesz blokować zdarzenie contextmenu (szczegóły musisz wygooglować), ale to jest w sumie mało skuteczne (vide posty wyżej).

W Firefoxie nic nie zablokuje ctrl-i (czyli ppm -> informacje o stronie) -> zakładka media -> i stamtąd można każdy element (np. obrazek) zapisać na dysku. Nie obronisz się przed tym.

Nie istnieje takie zabezpieczenie, które by to uniemożliwiło - co najwyżej może trochę to utrudnić.

Raz mi się to zdarzyło - 100 screenów musiałem zrobić :twisted:

Skoro nie chcesz aby ktoś je skopiował to nie dawaj ich do neta albo jak ktoś wyżej wspomniał znak wodny (wtedy przynajmniej ich nikt nie podpisze jako swoje). Dodatkowo na stronie daj informacje na temat praw autorskich.

Jeszcze jedną prostą metodą jest nałożenie na zdjęcia maski z przezroczystym 1px gifem:

To sprawi że na obrazku pojawi się przezroczysta “powłoka” w którą jak ktoś kliknie prawym myszy nie będzie mógł zapisać obrazka.

Oczywiście obejście tego jest więcej niż banalne (w FF prawym myszy i “pokaż informacje o stronie” a potem “multimedia”), więc tak naprawdę nadal najskuteczniejszy pozostanie flash.

obrazek

Z flasha też wyciągnę :stuck_out_tongue:

http://www.swftools.org/swfextract.html

Jednym słowem zdjęć na których ci najbardziej zależy, nie publikuj w sieci.

Albo stronę zabezpiecz hasłem jakoś porządnie i dawaj to hasło tylko osobom w której danej chwili chcesz się pochwalić tymi zdjęciami…