[HTML] Problem z iframe, budowa linku

Witam.

Mam na stronie obiekt iframe o name=“iframe” i mam na tej samej stronie linki o target=“iframe” i wszystko działa jak należy - zawartość iframe’a zmienia się.

Chciałbym jednak tak podlinkować tą podstronę z innej podstrony, abym mógł określić zawartość, jaka miałaby się ukazywać w tym iframie od razu po załadowaniu strony z nim (czyli robię menu na innej podstronie, które ładuje zawsze tę samą stronę ale z inną zawartością iframe).

W jaki sposób osiągnąć ten efekt? Próbowałem ze znacznikiem z heada, ale atrybut target na nim nie działa (możliwe że coś źle zrobiłem, nie wiem).

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Inframe już jest przestarzałe, zastosuj CSS

a w jaki sposób zrobić coś podobnego w CSS? Niestety nie znam CSS’a zbyt dobrze… Mógłby ktoś napisać przykład z którego skorzystam lub ew. link do jakiegoś manuala w którym będzie to opisane?

Zacznij od jakiegoś kursu CSS. W tydzień powinieneś opanować go do stopnia dobrego. A budowa strony na Tabelkach i ramkach to ZUO.

Nie do końca zrozumiałem o co chodzi spinacz200 coś z iframe - to wiem ale wypowiedź Polis żeby zastąpić iframe stylami css (a tak to zrozumiałem) :x =D> =D>

A coś na szybko ktoś ma? Potrzebuję to rozwiązać jak najszybciej, a niestety nie mam pomysłu. Może jakiś króciutki skrypt w PHP albo Javascript by rozwiązał sprawę tych relacji link - content? A jeśli mówisz że jest to możliwe z CSS’a to jakimi jego atrybutami? Dzięki za pomoc.

@ mario@ - chcę skonstruować menu, którego odsyłacze będą do tego samego pliku html, a zmienna będzie tylko treść na tej stronie, a to jaka będzie treść zależy od tego jaki link był kliknięty. Jestem otwarty na propozycje rozwiązań, nie musi to być koniecznie iframe, ale może.

Masz kolego problem z czytaniem, jak widzisz nie odniosłem się do “INFRAME” tylko ogólnie. Z tego co wiem to się już nie robi stron na ramkach i tabelkach tylko na DIV-ACH. No chyba, że ty lubisz tak… :x

Jedno menu -> jeden plik “odbiorczy” i wszystko w iframe (bez odświeżania) = ajax+php(dla kliku różnych plików wystarczy html)

http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex17/indexb.html i np. http://www.dynamicdrive.com/dynamicinde … ontent.htm

up

I tyle w temacie

Na pewno wiesz w jaki sposób działa iFrame (pomijając to że się od niego już odchodzi bo przestarzały jest :wink: )? Gdyby odsyłacze kierowały do ramki ten sam plik html, w którym się ona znajduje to by się w niej pojawiła kopia tej strony. Żeby osiągnąć to co chcesz zrobić z użyciem iframe musisz stworzyć jedną stronę główną (z tłem, menu i tym wszystkim co by się powtarzało na podstronach gdyby tworzyć tą stronkę normalnie) i podstrony (czyli osobne pliki zawierające samą treść (to czym się różnią od siebie)). Linki w menu ustawiasz na podstrony z użyciem target i powinno śmigać.

[/code]

przestarzałe nie przestarzałe: jak masz u siebie na stronie content z innej witryny to też CSS zrobisz? chyba że mi opiszesz jakiś “nowoczesny” sposób