[HTML]Ramki. Jeden pasek przwijania dla strony

Witam,

Chodzi mi o to, aby występował tylko jeden pasek przewijania dla całej strony, oto część kodu ramek:

Chciałbym aby paski nie były tylko dla poszczególnych ramek, lecz dla całej strony, czy jest to możliwe?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Stron na ramkach już się nie robi ;p

Ramek się nie stosuje od dobrych kilku lat …

Jeżeli jednak koniecznie chcesz bawić się w nie, to zastosuj style CSS do nich

No tak, ale jak, moglibyście mi dać jakiś link na kurs o tym?

Kurs o czym?

Jeżeli chodzi ci o kurs CSS To znajduje się pod tym linkiem

http://www.kurshtml.boo.pl/

Napisaliście, że ramek się nie stosuje, więc pytam co jest ich ‘zamiennikiem’?

Kalamita napisał, żeby zastosować ramki w cssie, więc czy ktoś z was zna kurs ala ramki w css?

CSS tylko stylizuje elementy zawarte w HTMLu…

poczytaj: http://kurshtml.boo.pl

Dalej:

Po co Tobie zamiennik? Zrób stronę opartą na HTML, do jednakowego menu możesz użyć PHP (najprościej: include();), poczytaj wspomniany kurs i zrób stronę opartą na DIVach (ew. tabelce, ale to już w ostatecznej ostateczności…)

PS. Wiesz w ogóle, co to jest CSS?

Jak już wspomniałem ramki to przeżytek.

Zrób sobie szablon strony oparty o DIV (do formatowania wyglądu zaprzęgnij właśnie CSS) a następnie zrób sobie sterowanie w PHP które w odpowiedni blok DIV wczyta Ci treść odpowiednią do tej wybranej z menu. Za pomocą np. PHP sterujesz wyświetlaniem (pokazywaniem lub ukrywaniem) elementów Twojej strony. Takie rozwiązanie sprawuje się bardzo dobrze, choć ja osobiście polecam zbudowanie sobie jakiegoś frameworka i stosowanie systemu szablonów. No ale od czegoś trzeba zacząć :))

Słuchajcie, ja wiem co to jest css, spoko wodza :D, ale po prostu nigdy nie słyszałem o tym, że zrobić w nim coś ala ramki… Szczerze powiedziawszy ograniczałem się do czcionek, marginesów, kolorów, pseudoklas.

Nie wiem, dlaczego mowicie, że ramki wyszły z mody, a ja się ciekawię dlaczego… przecież to było proste, jasne i w ogóle.

A czy nikt z was nie zna odpowiedzi na mój problem:

??

Jeśli nie no to spróbuję z DIVem (kiedyś coś o tym słyszałem)…

Postęp w technologii tworzenia aplikacji internetowych (bo tym są właśnie strony), to nie moda. Istniej miliony przesłanek ku temu by nie używać ramek!

Ja podam Ci tylko kilka przykładowych :

  1. Ramki się rozsypują (np. strony otworzone z wyników wyszukiwania są niekompletne i przez to kompletnie bezużyteczne )Ram

  2. ki stanowią barierę (np. jeśli cały układ nie mieści się wewnątrz okna przeglądarki, mniej ważne ramki mogą okupować okno i uniemożliwić dostęp do treści)

  3. Trzeba pilnować, aby target był odpowiedni na wszystkich linkach, inaczej strona się może „zapętlić” robiąc ramki w ramkach lub menu może zostać usunięte lub zastąpione przez podstronę.

  4. Skrypty zapobiegające gubieniu się menu czasem nie działają lub stwarzają różnego rodzaju problemy (przykład stara strona MSDN.com)

  5. Zmiana zawartości dwóch ramek jednocześnie, bez przeładowania framesetu, wymaga skryptów

  6. Rozciągnięcie iframe na całą wysokość strony wymaga użycia CSS2 nieobsługiwanego przez IE albo niestandardowego zachowania IE i paru naśladujących przeglądarek.

  7. Bardzo poważny problem z bezpieczeństwem - poczytaj: cross site scripting, XSS.

  8. Standardy nie przewidują usunięcia odstępów między ramkami

i tak dalej i tak dalej.

DIV to podstawa strony! A CSS to klucz do potęgi Twej strony! :smiley:

Na CSSie da się zrobić szablon strony (oprócz układu i tekstu :))

P.S. Nie coś ala ramki, tylko szablon strony - dzięki poprawnie skonstruowanemu szablonowi, w pewnych przypadkach można wyeliminować nawet konieczność przeładowywania się strony.

patrzcie chodzi mi po prostu o to, aby nie kopiować za każdym razem logo strony i innych rzeczy, które powinny być na stronie na stałe, więc?

Dodane 05.10.2010 (Wt) 19:34

Mam! A co powiecie na iframes ??

By nie kopiować stałych rzeczy na stronie robi się właśnie szablon strony!!!

Header. menu i footer strony są stałe a wymieniasz jedynie środek! I w kolejnych plikach HTML (czy to generowanych przez PHP czy po prostu wczytywanych) nie nasz już znaczników ,

, bo to wszystko masz w szablonie a podmieniasz jedynie fragment strony!!

Ramki czy to frame czy pływające iframe to przeżytek, historia, koniec. Umarło już dawno i się nie odrodzi.

Nie, nie i jeszcze raz nie ;p

Poczytaj o php a dokładniej o include ;p

ramki to zuo !

<?php include('plik nagłówka, czyli sekcja head oraz nagłowek strony, rozpoczęcie tagów głównych'); ?>

Treść strony

<?php include('pod treścią, czyli stopka, tagi kończące'); ?>

To jest rozwiązanie najprostsze z możliwych.

Możesz jeszcze na początku dodać plik konfiguracyjny, w którym zapiszesz najważniejsze dane (możesz w postaci chociażby zmiennych), aby je potem globalnie zmieniać.

Można by też skorzystać z include i z menu zmieniać sobie jakąś zmienną, która zmienia podstrony.(wiem że są tu 2błędy językowe xD)

Nie zapomnij o pozycji aktywnej - bardzo pomaga utrzymać czytelność strony.

ale nie zaprzeczysz, że część kodu strony muszę kopiować do każdej podstrony.