[HTML/SVG] Ikona w formacie SVG się nie wyświetla

Zrobiłem sobie ikonkę (favicon) na moją stronkę w formacie SVG, jednak gdy próbuję ją dodać do strony to przeglądarki ją ignorują i nie wyśietla się żadna ikona. Stronę robię w HTML5, a ikonkę wstawiam na stronę przez

Próbowałem również dodać typ MIME, ale to nic nie dało:

Od razu dodam, że plik SVG na pewno jest na serwerze w odpowiednim katalogu i jest to plik poprawny. Co więcej gdy próbuję dodać ikonę w formacie ICO, wszystko działa:

Nie wiem o co chodzi, podobno nowe przeglądarki obsługują SVG.

Z góry dziękuję :wink:

Spróbuj w operze.

Sprawdzałem w Firefoxie, Chromie i Operze (najnowsze wersje), nigdzie nie działa.

Dodane 13.08.2013 (Wt) 13:23

Zauważyłem coś takiego, że gdy wstawiam obrazek o rozmiarach 16x16 to wtedy ikonka się wyświetla. Mój obrazek, który zrobiłem w SVG ma wymiary 100x100. Myślałem, że skoro to grafika wektorowa, to przeglądarka bez problemu zmniejszy sobie ten obrazek, ale wygląda na to, że nie.

Czy jest możliwość, aby w jednym pliku SVG zapisać kilka obrazków w różnych rozdzielczościach? Np. 16x16, 32x32, 64x64, tak jak można to zrobić z plikami ICO?

Generalnie svg jest obsługiwane, tyle że dalej jest problem z favikonami, np. w Fx za pierwszym razem wyświetli się w karcie, ale przy odświeżeniu lub ponownym otwarciu strony wskakuje domyślna (taki kwadrat z przerywanej kreski) Bug 366324. W O na webkicie nie wyświetla favikony w svg w ogóle, a w O na presto nie potrafi jej przeskalować (wyświetla bodaj lewy-górny róg). Za to wszystkie (przynajmniej z tych wymienionych) wyświetlą svg na “stronie”, przykład.

Jak już masz plik “ico”, to może zastosuj/sprawdź sobie poniższą “wariację” (lub pokombinuj jakby nie trybiła na każdej przeglądarce, oczywiście “href” zamieniasz na właściwy):

Pierwszy wiersz wiadomo co robi (jak devki svg dla favek zrobią, to będzie działać), drugi to alternatywa, gdy svg nie przejdzie, a trzeci jest dla IE, ponieważ nie obsługuje rel=“icon”, no chyba że to się zmieniło wraz z 10-tką, w co wątpię :wink:

Możesz też ewentualnie wstawić link z svg w komentarz, i zastosować tylko ostatnią linię, wtedy na każdej przeglądarce zadziała, a wiersz z svg poczeka na “leprze czasy”.

PS. I jeszcze link nt. favikon, chyba się jeszcze nie zdezaktualizowała :wink: