HTML Wczytywanie strony zewnętrznej do ramki

Witam.
Mam problem. Chcę napisać stronę w HTML z wykorzystaniem ramek (chyba, że ktoś zaproponuje coś innego).

Chodzi o to, żeby strona zewnętrza wczytywała się na mojej stronie w html. I nie stanowi to żądnego problemu, pod warunkiem, ze strona zewnętrzna nie blokuje wczytywania do ramek.

A co jeśli blokuje?
Da się to jakoś obejść? Wymusić wczytanie do ramki?

Lub jakaś inna metoda niż ramki, ale dająca taką możliwość?

Generalnie robienie strony internetowej za pomocą ramek '"frameset "i “frame.” to chyba trochę przeszłość. Ten temat to był aktualny ale powiedzmy 18 lat temu. Teraz to też zrobienie strony tylko w HTML to też przeszłość.
edit
Dalsza część była nie na temat i nie powinienem zabierać głosu w tej sprawie (brak zrozumienia tematu z mojej strony - przepraszam )

1 polubienie

coś więcej w temacie css dla mojego zapotrzebowania?

bo na nic nie trafiłem… dlatego szukam na ramkach.

Jakaś podpowiedź czego szukać żeby obsłuży to tak jak potrzebuję?

Skasowałem bo było mało na temat

Przecież on chce umieścić zewnętrzną stronę w ramce więc nie wiem jak ma mu pomóc zastosowanie css i diva w tym.

Da się to obejść, ale Twoja strona może zostać zablokowana w wynikach wyszukiwania google.

Najlepszy sposób to wykorzystać RESP API tej strony do pobierania treści które Cię interesują i umieszczać ją we ciele własnej strony.
Mniej eleganckim sposobem będzie stworzenie na własnym serwerze czegoś w rodzaju proxy które będzie pobierało kod tej strony która Cię interesuje i zwracało już pod Twoim adresem.

W obu przypadkach google może uznać że jest to duplikacja strony i Twoja strona może zostać zablokowana w wynikach wyszukiwania. Jeśli będziesz wykorzystywał drugi sposób lub iframe to jest to bardziej niż pewne.

Oczywiście jest też opcja by zrobić na bazie pierwszego rozwiązania i drugiego mały miks, mianowicie wykorzystać swój skrypt proxy by zwracał same dane które Cię interesują za pomocą REST API i w tedy na stronie we własnych kontenerach umieszczasz tylko interesujące Cię dane.

Musisz też pamiętać, że zewnętrzna strona załadowana przy pomocy własnego proxy może nie być poprawnie wyświetlona i nie będzie miała pełnej funkcjonalności ze względu na ograniczenie Content Security Policy. Oczywiście da się to też obejść, jednak trzeba trochę sprytu w implementowaniu tego rozwiązania.