HTML Wczytywanie strony zewnętrznej do ramki

(mareczek_1988) #1

Witam.
Mam problem. Chcę napisać stronę w HTML z wykorzystaniem ramek (chyba, że ktoś zaproponuje coś innego).

Chodzi o to, żeby strona zewnętrza wczytywała się na mojej stronie w html. I nie stanowi to żądnego problemu, pod warunkiem, ze strona zewnętrzna nie blokuje wczytywania do ramek.

A co jeśli blokuje?
Da się to jakoś obejść? Wymusić wczytanie do ramki?

Lub jakaś inna metoda niż ramki, ale dająca taką możliwość?

(j24) #2

Generalnie robienie strony internetowej za pomocą ramek '"frameset "i “frame.” to chyba trochę przeszłość. Ten temat to był aktualny ale powiedzmy 18 lat temu. Teraz to też zrobienie strony tylko w HTML to też przeszłość.
edit
Dalsza część była nie na temat i nie powinienem zabierać głosu w tej sprawie (brak zrozumienia tematu z mojej strony - przepraszam )

(mareczek_1988) #3

coś więcej w temacie css dla mojego zapotrzebowania?

bo na nic nie trafiłem… dlatego szukam na ramkach.

Jakaś podpowiedź czego szukać żeby obsłuży to tak jak potrzebuję?

(j24) #4

Skasowałem bo było mało na temat

(Fizyda) #5

Przecież on chce umieścić zewnętrzną stronę w ramce więc nie wiem jak ma mu pomóc zastosowanie css i diva w tym.

(Fizyda) #6

Da się to obejść, ale Twoja strona może zostać zablokowana w wynikach wyszukiwania google.

Najlepszy sposób to wykorzystać RESP API tej strony do pobierania treści które Cię interesują i umieszczać ją we ciele własnej strony.
Mniej eleganckim sposobem będzie stworzenie na własnym serwerze czegoś w rodzaju proxy które będzie pobierało kod tej strony która Cię interesuje i zwracało już pod Twoim adresem.

W obu przypadkach google może uznać że jest to duplikacja strony i Twoja strona może zostać zablokowana w wynikach wyszukiwania. Jeśli będziesz wykorzystywał drugi sposób lub iframe to jest to bardziej niż pewne.

Oczywiście jest też opcja by zrobić na bazie pierwszego rozwiązania i drugiego mały miks, mianowicie wykorzystać swój skrypt proxy by zwracał same dane które Cię interesują za pomocą REST API i w tedy na stronie we własnych kontenerach umieszczasz tylko interesujące Cię dane.

Musisz też pamiętać, że zewnętrzna strona załadowana przy pomocy własnego proxy może nie być poprawnie wyświetlona i nie będzie miała pełnej funkcjonalności ze względu na ograniczenie Content Security Policy. Oczywiście da się to też obejść, jednak trzeba trochę sprytu w implementowaniu tego rozwiązania.