HTML - zewnętzne style


(Danioss) #1

([alex]) #2

Może style.css znajduje się nie w tym folderze co przedstawiony plik *.htm?


(Danioss) #3

Jest w tym samym folderze właśnie ;/


(rozwalkompa) #4

(Sawyer47) #5

SOA#1 U mnie działa (wygląda mniej więcej tak jak można by się spodziewać czytając ten kod). Pokaż może zrzut ekranu, co dokładnie nie działa?


(Danioss) #6

Wiem, wiem, że mogłem style z body i p też wrzucić do zewnętrznego pliku, ale i tak nie działały, więc stwierdziłem, że przynajmniej zrobię to czarne tło i białe napisy - ogólnie czuję się bezradny w tej chwili z tymi stylami zewnętrznymi.

Zrzutu nie ma co robić, bo widać DOKŁADNIE to, co jest opisane w index'ie. Plik 'style.css' jakby nie istniał. Tak samo się dzieje w mozilli (z której korzystam normalnie) i IE...

Dobra, oto zrzuty (po wrzuceniu wszystkich stylów do style.css, tak jak radził kolega):

folder (żeby jasne było, że wszystko jest w jednym)

zrzuta


([alex]) #7

Jeżeli odhaczysz "Ukryj rozszerzenia znanych typów" w ustawieniach windows'ów to zobaczysz że nie masz pliku o nazwie "style.css" za to masz plik o nazwie "style.css.css".


(Danioss) #8

Jeżeli masz na myśli, że mam wykasować z nazwy '.css', to spróbowałem tak i nadal moja strona jest biała z czarnym napisem.

Już wiem, gdzie leżał mój błąd - korzystam z wordpada gdy piszę html, a on zapisuje w jakimś rozszerzeniu, którego nie czyta przeglądarka tak jak powinna, dlatego style.css były zupełnie niewidoczne. Pozmieniałem rozszerzenia i wszystko gra :slight_smile: Mimo to dziękuję za pomoc. Proszę o zamknięcie tematu.