Html zmienienie wzoru

Witam!Ostatnio na lekcji informatyki uczyliśmy się robić podstawowe strony w HTML-U.Ale nauczyliśmy się tylko jak nazwać stronę i co zrobić żeby na niej coś napisać.Jak przekształcić wzór na taki aby można było dodać zdjęcie i tło, a oto owy wzór:

TYTUŁ STRONY

TREŚĆ STRONY

Z GÓRY DZIĘKUJE,

KOMUNISTA :wink:

  1. zły dział

  2. kod podaje się w sekcjach

    [code]

  3. do wstawienia obrazka w dokument html służy selektor z atrybutem src=“sciezka.rozszerzenie”, W3C wymaga również alt=“tekst alternatywny”

  4. nie ma czegoś takiego jak wzory html

  5. następnym razem wpisz w google “jak wstawić obrazek w html”, szkoda zapychać forum tak błachymi tematami

treść

obrazek

Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć z htmla to polecam ten polski kurs: http://www.kurshtml.edu.pl/

W przypadku tła i innych tego typu rzeczy radzę od razu zapoznać się z czymś takim jak css (również w tym kursie), pozwala on na łatwiejsze zmiany całego schematu strony, zmniejsza obciążenie serwera, a nawet pozwala na robienie w prosty sposób różnych skórek tej samej strony.

________________________________

Daj człowiekowi wędkę, a nie rybę - idealnie tutaj pasuje :slight_smile:

Dobra już wiem że mam wpisać np. to - (bgcolor=“red”) ale niewiem gdzie. :frowning: Czy ktoś z was wie gdzie to wpisać?

Wyżej dostałeś linka do dość dobrego kursu tworzenia stron dla początkujących. Tam znajdziesz odpowiedź.

Poza tym, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

technika stosowana 10lat temu, dobre pod IE6 :]

tutaj:

nie rób tak. zrób style i zrób to w ten sposób

body {

background: red;

}

komunista ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

też kiedyś próbowałem się uczyć z tego kursu i muszę przyznać że Twoja teza jest trafna

Dziękuję bardzo.Już wszystko wiem.Mam to co chciałem.obrazek,tło,tytuł strony i tło.

pozdrawiam,

komunista.

Dodane 13.09.2011 (Wt) 14:53

A teraz mam jeszcze jeden problem.Niewiadomo dlaczego po ponownym uruchomieniu strony stał się taki efekt że pisze taki kżyżyk jak do wyłączenia i obrazek jpg. a obrazka niema.Wie ktoś morze dlaczego tak sie stało?

Dodane 13.09.2011 (Wt) 15:21

sorry juz wszystko ok.