Huawei B683 - Przekierowanie portów nie działa

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Internetu Mobilnego 3G Orange wraz z modemem Huawei B683, ktory zakupiłem na wlasną rękę. Próbuję przekierować na nim porty pod grę Farming Simulator 2013. Na dawnym TP-Linku TD-W8950ND robiłem to nieraz pod różne konfiguracje i nie było problemu. Tutaj czego bym nie robił, to nie ma żadnej reakcji. Nie mogę się w grze połączyć z żadnym serwerem. To jest związane z APNami? Gdzieś przeczytałem, że to kwestia prywatnego IP i muszę wykupić publiczny. To prawda? 

Próbowaliśmy przez hamachi, ale idzie tylko przez tunel pośredni i są ogromne lagi, podczas gdy internet chodzi jak żyleta. 

 

Nie będzie problemem dla mnie wykupienie tego IP. Proszę tylko o jakieś szersze naświetlenie sprawy. Lubię mieć wszystko w 100% jasne, a w google nie znalazłem nic całkiem konkretnego.

 

Pozdrawiam

Zobacz jaki adres na interfejsie WAN/Internet. Jeśli to adres publiczny, to przekierowanie powinno działać. Tak w ogóle, jeśli Ty nie możesz połączyć z serwerem gry, to nie jest to problem NAT i nie jest Ci potrzebny publiczny IP. To Ty łączysz się z serwerem, a nie serwer z Tobą, a jeśli serwer łączy się z Tobą, to znaczy, że nie ma dobrych zamiarów.

Mam prywatny, jeśli dobrze odebrałem Twój poradnik.

Na WANie mam IP 10.232.148.132

 

Skoro to nie zależy od przekierowań, to gdzie leży problem? Na hamachi niby to działa, ale tak jak mówiłem jest tunel pośredni i przez to są kosmiczne lagi. 

Gdy miałem neostradę, to wszystko działało. Musiałem jednak z niej zrezygnować, bo prędkość wołała o pomstę do nieba. Z tej radiówki naprawde jestem zadowolony. 

Tak, to jest prywatne IP, czyli jesteś za NATem ISP.

 

Gdy miałem neostradę, to wszystko działało. Musiałem jednak z niej zrezygnować, bo prędkość wołała o pomstę do nieba. Z tej radiówki naprawde jestem zadowolony. Jeśli Ty łączysz się z serwerem, to nie powinno mieć znaczenia, że jesteś za NATem, bo Ty serwerem nie jesteś. Jeśli ta gra działa na zasadzie peer-to-peer (P2P), no to faktycznie jesteś serwerem i potrzebujesz publiczne IP. Jeśli ISP oferuje, to można wykupić publiczne IP.

A idzie to jakoś sprawdzić? No i wystarczy wykupienie dynamicznego czy potrzebne będzie stałe? 

 

PS. Jeśli to ma jakieś znaczenie. Gra opiera się na zasadzie wzajemnej synchronizacji. Czyli np. chcąc grać na jakichś modyfikacjach każda osoba musi miec te same mody z identycznymi nazwami, inaczej gra nie wpuści. Krótko mówiąc nie opiera się to na zasadzie, że serwer ma wszystko i reszta graczy może z czystej gry wchodzić. 

 

PS. 2 Jeszcze jedna kwestia, może trochę laikowata… WAN IP to jest ogólne, zewnętrzne IP, prawda? Bo nie wiem jak to rozumieć. Strony typu speedtest czy twojeip.wp.pl pokazują  31.61.129.23,  natomiast router WAN pokazuje w tej puli podchodzącej pod prywatne. Jak to w takim razie wygląda? 

 

http://puu.sh/c4Ml9/d123fb6d3a.png

 

47bc004afb.png

Czyli jesteś za NATem ISP.

Dynamicznego IP się nie wykupuje, jak wykupujesz publiczne IP, to ono zawsze jest stałe inaczej nie miałoby to sensu.

No to widocznie działa to na zasadzie P2P.

 

 

Albo ja źle szukam, albo Orange to oferuje…

http://puu.sh/c5uax/c03355c091.png

 

Spróbowaliśmy grać przez program Evolve. Jest ogromna różnica, praktycznie nie ma lagów. Czasami poszarpie. Skoro program sobie z tym w miarę radzi, to wykupienie tego IP przy dobrych parametrach technicznych powinno te przycinki całkowicie wyeliminować?

No w sumie jak ktoś nie potrzebuje stałego IP, to sobie może wykupić dynamiczne, choć nie wiem jaki jest sens wykupywać zmienne IP, ale widocznie jest zapotrzebowanie, skoro jest taka oferta. Od biedy można podpiąć pod no-ip, jak ktoś potrzebuje publiczne IP po taniości.

Wtedy nie jest potrzebny Wam pośrednik.

Mi chodzi tylko o to publiczne. Ja hostem bezpośrednio nie jestem, więc mi stałe jest zbędne, chodzi tylko o płynną grę bez jakichś cudacznych programów. Będę się kontaktował z nimi, dzięki za pomoc. 

 

Zastanawia mnie jedna rzecz jeszcze.

http://puu.sh/c5x5U/7ed6f09af5.png

Biznesowego? To nie byłoby dla klientów indywidualnych?

Najlepiej zapytaj u operatora. Dla klientów indywidualnych powinno również być dostępne.

Jak się okazało, wszystko nie takie proste. Oficjalnie mają dla biznesowych. Dla indywidualnych niby też coś jest, ale wie o tym co dziesiąty konsultant. Zapytałem na ich forum, jak coś to będę jeszcze dzwonił na ogólną infolinię. Temat chyba w takim razie do zamknięcia, wszystkie wątpliwości rozwiane. Ślicznie dziękuję za pomoc. 

Moim zdaniem, powinieneś mieć możliwość (oczywiście za opłatą, bo ISP za darmo adresów IP nie dostaje) otrzymania publicznego IP i nie ma znaczenia czy jesteś klientem indywidualnym, czy biznesowym.

Tak jak myslałem. Na forum odpowiedzi nie uzyskałem. Dzwoniłem, to mi powiedziano że takie coś mają tylko klienci biznesowi i ten cennik który pokazywałem, jest właśnie dla nich. Wiem, że indywidualni klienci też mają taką możliwość, ale wie o tym co dziesiąty konsultant. Będzie ciężko.