Huawei Band 4 Pro poruszanie się po menu podczas ruszania ręką

Zakupiłem Huawei Banda 4 Pro i dzisiaj zauważyłem, że jeżeli poruszę ręką, gdy opaska jest wybudzona, to pozycje w menu zaczynają się o jedną przewijać (jest główna tarcza zegarka, a później przechodzi do liczby kroków, kolejny ruch ręką - tętno, itd. Czy jest to normalne i czy można to jakoś wyłączyć?

Sparuj ze smartfonem i poszukaj w ustawieniach opaski w aplikacji HUAWEI Health.
Pewnie żyroskop ma włączony, aby wybudzać wyświetlacz, a potem ruchem nadgarstka możesz przewijać funkcje. Można wyłączyć, bateria wolniej będzie się rozładowywać.

Włączenie wyświetlacza ruchem nadgarstka jest włączone, zresztą tak samo jak w Mi Band 4. Tylko, że tutaj ruszając nadgarstkiem mogę jeszcze przewijać pozycje w menu opaski i to jest dla mnie trochę dziwne i nie ukrywam, że trochę mi to przeszkadza. Póki co w Huawei Health nie udało mi się nic znaleźć co by to przewijanie wyłączało :sweat_smile:

Na pewno gdzieś głębiej w ustawieniach jest. Ja mam Mi Band 4 i tam jest opcja osobno na włączenie wyświetlacza i osobno na zmianę opcji ruchem nadgarstka.

Nawet nie wiedziałem, że w Mi Bandzie takie coś jest. Czyli muszę dalej szukać.
[EDIT] Już znalazłem. Trzeba wyłączyć opcję obróć, aby włączyć ekran.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.