Huawei Cloud a galeria - czy to synchronizuje tylko aparat, czy wszystkie pliki?

Jak w temacie: czy Usługa Chmura od Huawei i galeria synchronizuje tylko zdjęcia wykonane aparatem, czy wszystkie pliki graficzne na pamięci urządzenia? Pytam, bo ponaję usługi od Huawei’a i chciałbym się dowiedzieć jak ta synchronizacja galerii z chmurą działa. Z góry dzięki :slight_smile:

Sądząc po ilości pootwieranych przez Ciebie wątków można się zastanowić czy czasem nie handlujesz tym badziewiem?
Pytanie tylko czy wyszła z tego reklama czy pseudo reklama jak jest z tym tyle problemów?
W „normalnych” telefonach jest wbudowana POMOC gdzie bez problemu znalazłbyś odpowiedź na eiększość z nurtujących Cię pytań.
A jak nie ma to zamiast tracić czas na spamowanie Sam możesz niektóre rzeczy sprawdzić.
Jak choćby w tym temacie - umieścić w telefonie mało znaczące obrazki w różnych miejscach i następnie udać się do ichniejszej galerii i zobaczyć z których katalogów zdjęcia się zsynchronizowały (pomijam fakt że takie rzeczy powinno dać się poustawiać po swojemu).

Jakim badziewiem ?
Prowadzę tylko kanał na YouTube.
Zapytać nie wolno.?

Zaloguj się na swoje Huawei ID do https://cloud.huawei.com/ , tam dokładnie widać co jest albo co może być synchronizowane (bo nie wszystko musi być włączone). Przy okazji jest fajny dostęp do wszystkiego w jednym miejscu.


Czyli taki zupełny standard.
Z chmurą synchronizują się też inne rzeczy, jak dla przykładu mapy Petal, ale tego w tym panelu nie widać.

Odnośnie reklamowania Huawei, ja nie reklamuję. Jako użytkownik urządzeń wszelakich, lubię śledzić różne ekosystemy i patrzeć jak to robią inni oraz jak ci inni wypadają na tle tych, które znam od lat.

Swoją drogą, uważam że aplikacja Galeria od Huaweii jest znacznie przyjemniejsza od tej wbudowanej w Androida. Zawsze mam dylemat jaki phone kupować i nieststy wygrywają te co mają usługi Google. Gdyby nie kompleksowy 5G od Huawei i pewnie ich powiązania z armią, to by im usług Gogole rząd USA nie ciachnął. No ale cóż…

1 polubienie

No wiem… :smiley:
Jak u Apple te ikonki trochę :slight_smile:
Zapytałem się supportu Huawei na Live chacie. Synchronizować można wybrane albumy w galerii, a aparat nawet trzeba, bo nie da się wyłączyć synchronizacji aparatu, co moim zdaniem jes trochę niemądre, bo byle co pstrykniesz, to leci do chmury 5 GB. Jedziesz na wakacje, pstrykasz 5000 zdjęć i chmura pełna…

Otwieram stronę forum z Androidem i praktycznie wszystkie ostatnie tematy z problemami są twoje więc …

Więc cały ten spam jest w celu reklamy kanału.

A pytaj sobie do woli na zdrowie tylko rób to z głową.
Ile z twoich tematów dotyczy bezpośrednio Androida?
Na forum są też inne działy niż Android: https://forum.dobreprogramy.pl/c/smartfony-tablety/113
I to w nich powinieneś umieścić większość swoich tematów!!!

Dobra, będę pytał gdzie indziej lub supportu Huawei…

Serio? Sprawdziłem włączając synchronizację wybranych aplikacji, ale Galeria wyłączona i zdjęcia z aparatu mi się nie synchronizują. Może chodzi o opcję „Kopia zapasowa w usłudze Chmura” - wtedy pociągnie zdjęcia, no ale trzeba ją włączyć.

Może coś mi umyka, …

Chodzi mi o to, że nie można wyłączyć zdjęć robionych aparatem, a inne albumy w galerii - można.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.