Huawei e160+play+hsdpa jaki transfer macie?

Cześć, jako że to mój pierwszy necik na kartę z modemem usb chciałem zapytać jak to u was działa? Zacznę od tego że zasięg mam full, siła sygnału 99% wedle wskazań aplikacji dostępowej (nadajnik jakieś 500m ode mnie) mam wykupiony nocny transfer i wyższą prędkość, a ściąganie to jakieś 80-90Kb/s, czytałem w internecie że to zależy jak bardzo jest obciążony nadajnik czy tam stacja bazowa. Może mnie ktoś oświecić? Mimo zakupu wyższej prędkości wedle speed testa prezentuje się to tak 1779147103.png

Czy to jakieś ograniczenie modemu? (szybkość połączenia 3.6Mb/s)

Z góry dzięki za odpowiedzi

U mnie jest tak samo 1780962125.png

To się mierzy w CSQ albo dBi, bo procent to nie wiadomo czego dotyczy.

Ograniczenie transferu przez operatora przez umowę to jedno, zakłócenia/przeszkody to drugie, dobre ułożenie modemu to trzecie, warunki atmosferyczne to czwarte, obciążenie to piąte, dobre napięcie i natężenie na modemie to szóste (niektóre wymagają kabla typu Y) i pewnie jeszcze parę innych czynników (MTU, MRU…).

Na każdym modemie GSM praktycznie powinno się wyciągnąć ok 90% prędkości maksymalnego pobierania. Sam na telefonie 3.6 ciągnałem coś ponad 2Mb/s z kilometr od nadajnika.

Usługodawca nie gwarantuje maksymalnego transferu - on gwarantuje transfer od 1b/s do xxx Mb/s

Więc tak nadajnik w linii prostej jakieś 300-500m ode mnie, warunki wczoraj były idealne, 0 śniegu, 0 deszczu, zachmurzenia itd, modem tak jak w temacie, dodam że testowo zacząłem pobierać plik w utorrencie i szybkość wynosiła w granicach 300kB/s czemu jest taka rozbieżność między przeglądarką a torrentem? Nie wiem jak to już odróżniać i obliczać w mozilli 80-90Kb/s torrent 300kB/s

No to jest ok - 300kB/s to ponad 2Mb/s. Szybkość pobierania zależy od serwera, z noc.gts.pl pobierając większy plik powinno być widać normalną prędkość.

Speedtest.net przekłamuje prędkość szczególnie na GSMach, ja łączyłem się z internetem programem TopNetInfo - na jego liczniku zwykle jest o ok 10% więcej na pobieraniu, czasem o 50% więcej na wysyłaniu.

Czyli gitara:) dzięki za rozjaśnienie.