Huawei E173u-2 i Slackware 13.37 64 - brak sterowników

Witam.

Posiadam wyżej wymieniony modem i chciałbym go uruchomić jednak nie posiadam sterowników i nie wiem jak za to się zabrać.

Fedora 15 x64 posiada sterowniki do tego modemu i na tym systemie pracuje idealnie. Jednakże gnome 3 mi strasznie nie pasuje.

Slackware wykrywa modem jako CD-ROM i pendrive. Szukałem w google jednakże nie znalazłem odpowiedzi, prosiłbym o wsparcie, jeżeli mi się nie uda, no to trudno właśnie pobieram Minta 11 x64.

Potrzebujesz przęłączyć tryb urządzenia na modem

Do tego przyda się odpowiednio skonfigurowany usb_modeswitch

Opis i konfiguracja:

:arrow: http://www.draisberghof.de/usb_modeswit … php?p=4521

A jeśli jest usb_modeswitch i jest problem to…

xxxx@linux-70u8:~> cat /etc/usb_modeswitch.conf

# Configuration for the usb_modeswitch package, a mode switching tool for

# USB devices providing multiple states or modes

#

# This file is evaluated by the wrapper script "usb_modeswitch_dispatcher"

# in /usr/sbin

# To enable an option, set it to "1", "yes" or "true" (case doesn't matter)

# Everything else counts as "disable"



# Disable automatic mode switching globally (e.g. to access the original

# install storage)


DisableSwitching=0



# Enable logging (results in a extensive report file in /var/log, named

# "usb_modeswitch_" (and probably others)


EnableLogging=0

… ustawić można DisableSwitching=0 lub DisableSwitching=1 - o dziwo na FC10 działało z 1 - czemu? nie wiem.

Witam, zainstalowałem Fedore 15, jednakże po zmienieniu lokalizacji na język polski system się wysypał - po zalogowaniu ikonka smutnego monitora i z napisem że system ma błąd i nie może go naprawić, proszę się wylogować i spróbować ponownie. Po przelogowaniu znowu to samo. Próbowałem także nowego użytkownika załozyć - to samo. Reinstalacja systemu, postanowiłem zainstalować kilka programów - Firefox, ekg, kodeki do mp3. Po zresetowaniu komputera TEN SAM PROBLEM! Komputer jest sprawny… Heh, czyżby ta Fedora i jej Gnome to taka lipa? Miałem Fedore 11 i naprawdę ten system mi się podobał w działaniu… Ale po tym co przeżyłem - nigdy więcej. Narazie nie mogę nic ściagąć ale już wrzucam w torrent Debiana 6. Mógłby ktoś powiedzieć jak z tymi modemami Huawei pod Debianem x64?