HUAWEI E173u-2 Nie wykrywa karty SIM (Orange Free)

Witam serdecznie 

 

Przeszukałem trochę forum ale nie udało mi się znaleźć konkretnego rozwiązania tego problemu. A mianowicie

po podłączeniu modemu Huawei E173u-2 i zainstalowaniu najnowszego oprogramowania Mobile Partner i po włożeniu karty SIM do tego modemu wyskakuje komunikat : BRAK KARTY SIM/USIM lub błąd karty SIM/USIM.

 

Karta działa na pewno bo tej pory miałem ją w telefonie i łącze się bez problemu z internetem. Musze jedynie wpisać kod PIN który wymagany jest przez Orange ( natomiast tutaj nie żąda go , bo nie jest w stanie wykryć karty ) 

 

Jak widać z załączonym zdjęciu komputer znalazł sterowniki do niego i sam zainstalował poprawnie i nie tylko jako urządzenie do odczytu danych( kart pamięci )  ale sądzę  że również jako modem 3G ( chyba, że źle interpretuje zdjęcie z załącznika ) 

Byłem w salonie Orange i powiedział mi Ekspert,że :

A ) muszę mieć najnowsze oprogramowanie ( jest sprawdzałem ) 

B) wyłączyć zapory podczas instalowania ( co tak też zrobiłem ) 

C) I problem nie musi być w modemie tylko w mojej błędnej instalacji , bo komputer nie czyta go jako modem

 

Powiedział,że dalszą pomoc będzie kosztowała 50 zł, więc stwierdziłem że jeszcze sam się pomęczę i skorzystam z pomocy innych niż wydam taka sumę za jaką prawie dostałem modem. Jeśli mi się nie uda to wtedy się do nich wybiorę.

 

I zastawiam się, czy problem może leżeć w modemie czy błędnym procesie instalacji 

 

p.S

 

Wybaczcie jeśli dałem problem do złego miejsca na forum . 

post-269322-0-54595300-1417354466_thumb.

Runio

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

wyłącz kod PIN i sprawdź czy dalej nie wykrywa karty SIM.

 

Niestety nie da się wyłączyć kod PIN ponieważ Orange nie umożliwia tego ( usługa jest niedostępna ) 

■■■?!

 

Podejrzewam, że Mobile Partner nie wykrywa SIM przez PIN, a spróbuj zainstalować domyślny program od Huawei(ten zawarty w modemie)

mam taki sam modem tyle,że w sieci play działa nawet na linuksie.

z jakiej sieci modem - nie masz może simlocka ? http://pl.wikipedia.org/wiki/SIM-lock

nie używam również mobile partner tylko NetworkManager-a w Linuksie, a na Win7 program z automatu z modemu

Problem został rozwiązany , dzięki za pomoc. 

 

Problemem okazał się sam modem ( mimo, ze bez SIM LOCKA ). Włożyłem kartę do innego modemu,  który cudem nagle pojawił się w moim mieszkaniu (Huawei E3272S)  i wszystko działa jak należy.