Huawei E3372 nie działa pod windows 10

Tak jak w temacie próbowałem wielu rzeczy nic nie działa może ktoś ma jakiś powiew świeżości w moich perypetiach.
Ogólnie sterowniki są zainstalowane ale nie da się wejść na ustawienia modemu poprzez webui 192.168.8.1 nic nie pokazuje , jak nie ma karty sim w sobie to mruga na zielono jak jest to na cyjanowo mruga to znaczy , że coś widzi ale nic z tego nie wychodzi.

Czy to jest wersja Hi-Link?? Jeśli tak… to będzie wymagał zmiany oprogramowania i dashboardu na normalne. Jeśli zamierzasz korzystać z Windows 10 lepiej sprzedaj go na Allegro i kup sobie np. ALCATEL LINK KEY
https://goo.gl/1Wv81g Zostanie Tobie jeszcze parę złotych z tej zamiany.:stuck_out_tongue:

Tak Hi-Link , zamierzam korzystać z win 10 , czyzis :wink: , zawsze schody z tymi modemami , problem jest taki że po aktualizacji do creators update modem przestał działać , ip adresy dla dns’ów i getaway’a przestały ustawiać się automatycznie , microsoft podobno ma to naprawić do końca listopada , próbowałem różnych metod żeby to obejść ale mi się nie udało , sprzedawać modemu nie chcę , poczytam jeszcze o zmianie oprogramowania i dashu ale nie chcę za bardzo ingerować w to co jest. Dzienks eniłej.

Ale ty możesz ręcznie przypisać sobie adresy IP.
Gateway ustaw na: 192.168.8.1
DNS ustaw na 8.8.8.8 - Googlowski DNS, podobno dobry.
Jak Ustawić?
Klikasz start;
W wyszukiwarkę wpisujesz “sieć”;
Wchodzisz w “Stan sieci”
Szukasz opcji “Zmień opcje karty” i klikasz w nią;
Klikasz prawym na twoim połączeniu modemowym, albo bezprzewodowym (WLAN), jeśli twój modem jest też routerem i próbujesz łączyć się przez WI-FI;
Wybierasz “Właściwości”;

w tym oknie:
image
zaznaczasz Protokół internetowy w wersji 4 i klikasz “Właściwości”;
W tym oknie:
image
Zaznaczasz “Użyj następującego adresu IP:” i wpisujesz:

Adres IP: wybierasz, jaki adres IP ma mieć twój komputer;
Maska podsieci - wpisz: 255.255.255.0;
Brama domyślna: wpisz 192.168.8.1
Tak samo zrób z adresami DNS poniżej, tylko w preferowanym wprowadź: 8.8.8.8, a alternatywnego nie musisz wpisywać, chyba, że chcesz, to możesz.

Jak co, to pisz.

szcerze mam ten sam problem z tym samym modemem i pod tym samym systemem Windows10 porażka.

Statyczne ip ustawiałem wcześniej , NIE DZIA ŁA , próbowałem dwa różne adresy ip które wygenerował komputer po podłączeniu modemu do kompa nic , maski 255.255.0.0 też próbowałem w żadnej z tych konfiguracji nic.Problemem wydaje się , że windows wogóle nie rozpoznaje tego urządzenia.Nawet po zainstalowaniu sterowników.

Dokładnie mam ten sam problem ten modem wogóle w kompie nie istnieje nie da się za instalować żadnym sposobem .Próbowałem już tyle sposobów że wymiękłem cały dzień stosowałem przerózne opcje z róznych stron i sterowniki programy lipa szok.

Może da się jeszcze przywrócić system do stanu sprzed aktualizacji?
Nie używam win10 i nie wiem jak teraz jest ale przy poprzedniej się dało:

Nie tylko Windows miewa problemy z modemami Huawei (niektóre modele), ale i Linux (chociaż coraz rzadziej za sprawą usb_modeswitch)
Router 4G najlepiej zakupić i problem z głowy. Udostępniasz połączenie po WiFi i w zasadzie żadna aktualizacja Ci nie namiesza, a i porty USB bezpieczniejsze. (przez przypadek ich nie wyłamiesz przy pomocy modemu :wink: )