Huawei E5577C Lenovo Z-70 zakłócanie wifi

Router mobilny Huawei E5577C podłączony na stałe do zasilania udostępnia internet. Łączą się do niego 2 Laptopy i 3 telefony. Problem jest z połączeniem na laptopie Lenovo Z-70. Pomimo dobrego sygnału(całość zakresu) co jakiś czas połączenie staje się niestabilne, prędkości spadają poniżej 1Mbit/s albo w ogóle niema odpowiedzi sieci choć połączenie wifi nie rozłącza się. Szybkość zestawionego połączenia ciągle się zmienia od 2Mbit/s do 48Mbit/s. Po kilkudziesięciu minutach wszystko wraca do normy szybkość połączenia stabilizuje się na 72,2Mbit/s a prędkości internetu do ok 30Mbit/s. Telefon Redmi 5 połozony na stole obok Lenovo Z-70 ma przez cały czas prędkość połączenia 72Mbit/s, drugi laptop Legion Y520 144Mbit/s i też stabilnie przez cały czas. Router jest w pokoju, Z70 w pokoju pod a Legion w pokoju nad routerem. Zmieniałem lokalizację, ułożenie routera, kanały wifi. Laptopy przestawiłem w tryb wifi z “ac” na “n”. Z70 postawiony obok routera działa ok.
Wiem, że ten router to zabawka i jeśli jego jakość jest tego powodem to nic z tym nie zrobię ale może da się jeszcze coś zmienić w ustawieniach karty wifi Z70? Może są jakieś inne sposoby na poprawę zasięgu? Zniesienie routera do pokoju z Z70 powoduje znów niestabilne połączenie z Laptopem dwa poziomy wyżej.