Huawei HG8247H

Witam, ostatnio zmieniłem sobie internet na światłowód z routerem jak w temacie, problem mam tego typu że na starym routerze osiągałem prędkość 40Mbit/s a aktualnie ledwie 23Mbit/s po WiFi, jak sprawdzałem po kablu to osiągał pełną prędkość. Zrobiłem aktualizację sterownika karty ale to nic nie pomogło. Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Zmień szerokość kanału z 20MHz na 40MHz.

Niestety nic to nie dało.

Naucz sie pisac prawidłowo jednostki miary w informatyce, chociaż po co ja to pisze jak tu się zwykłych literówek czepiaja, a tak znaczących rzeczy nie tylko piszcie jak chcecie. To tak jakby policja napisała w papierach, że jechał 120KM, a KM wielkimi literami oznacza Konie Mechaniczne.

Router jest w standardzie N, czyli czysto teoretycznie może wyciągnąć 300 Mbps, czyli 37.5 MB/s (download), ale nie zawsze taką prędkość jaką przewiduje specyfikacja da się uzyskać.

Jakiej szybkości połączenie jest nawiązywane pomiędzy routerem, a kartą WiFi ? (speedlink, nie chodzi mi tutaj o szybkość pobierania jaką jesteś w stanie uzyskać, tylko o szybkość połączenia pomiędzy routerem, a kartą)

Przetestowałem WiFI tak jak tutaj jest napisane http://www.download.net.pl/jak-przetestowac-szybkosc-sieci-wi-fi-za-pomoca-komputera-lub-androida/n/5961/ za pomocą telefonu i androida, wyszło mi 14Mbit/s. Dziwi mnie to że wcześniej spokojnie osiągałem połączenie rzędu 40Mbit/s a nic od tego czasu na kompie się nie zmieniło tylko router mam inny.

Przy N300 w tym samym pomieszczeniu powinien uzyskać około 120mb/s-max 150mb/s. Co każdą sciane i zapchany eter predkość się zmniejsza. Wlasnie sprawdzilem i po WiFi jest pelna predkosc 53mb/s jak w umowie za 1 scianą, wiec albo masz złą konfiguracje albo sprzet z ktorym sie laczyc wymusza inny standard!

@Tooudii daj screena z ust. WLAN

Komputer mam w tym samym pokoju co router.

A problemem może być karta sieciowa w laptopie że nie osiąga pełnej prędkości? Laptop to Asus K53S.

EDIT: problem rozwiązany, zakupiłem dodatkowy router, ustawiłem na nim 40MHz i teraz mam pełną prędkość.