Huawei K3765 nie udaje się połączyć z internetem

Hej.

Zakupiłem modem Huawei K3765, jednak mam problemy z prawidłową konfiguracją.

Zainstalowało się oprogramowanie Vodafone’a, a jak wiadomo tej sieci nie ma w PL, a tylko takie pojawiają się na liście wyboru. Rozumiem, że muszę dodać jakoś nowy profil z Orange, z którego mam kartę, albo z Play (karty jeszcze nie mam). Ale zamówiłem także FreeM oraz GaduAIR. Jak zmusić modem do pracy z tymi operatorami? Albo kasa poszła w kanał?

Może wystarczy tylko wpisać odpowiednie namiary na sieć:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=81956#81956

Dodatkowa lekturka do poczytania: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=24031

No dobrze, ale rozumiem, że mam zainstalować to oprogramowanie z Vodafone’a ponownie, gdyż je usunąłem.

I wtedy będzie opcja importu profili?

Masz stworzyć nowe połączenie.

Domyślnym jest z Vodafone, a ono Ci się przecież do niczego nie przyda.

Przed połączeniem się z internetem, musisz mieć kartę przełączoną na taki właśnie internet na karte.

Dla np. Orange, jeżeli korzystasz z Nowego Orange Go, Orange Go, POP, Jednej Idei na Kartę lub Dla Każdego przełącz się na Orange Free na kartę :

wyślij SMS-a pod numer 3033 o treści FREE (koszt SMS-a zgodny z cennikiem Twojej obecnej oferty),

lub

wpisz kod *101*40# i potwierdź zieloną słuchawką.

A kasę jakąś na karcie muszę mieć?

Bo w Orange Free na kartę chyba nie ma SMS po 1 gr, a z nich najczęściej korzystam.

Najpierw zarejestruj kartę sim, w usłudze “internet na kartę”, tak jak wyżej napisałem.

Jak już będziesz w tej usłudze, to wtedy doładuj telefon/modem.

Dodane 05.08.2011 (Pt) 13:16

Podziękuje sobie chociaż. :wink:

Dziękuje Ci mavelle za pomoc.

Nie no dzieki, ale mimo to nie łączy.

Czy robi to jakąs różnicę, że karta z Play która była w modemie jest nieco mniejsza od karty z Orange?

Nie chodzi o sam plastik, a o chip.

Zmień oprogramowanie w tym modemie taki sam miałem. Zmieniłem oprogramowanie i działa.

Pozdawiam

Wolałbym tego nie robić w obawie przed zbrickowaniem. :wink:

Ale poczytać o tym mogę, więc ahor195 jak możesz podeślij link jak to zrobić?