Huawei m5 lite i wybudzanie stuknieciem

Witam. Zakupilem niedawno Huawei m5 lite 8 dla Syna niepełnosprawnego aby uczył się mówić na tablecie. Niestety tablet nie ma opcji wybudzania podwójnym stuknięciem w ekran co znacznie ułatwiło by korzystanie z niego. Teraz pytanie czy jest mozliwosc wgrania jakiegoś innego Romu czy systemu na którym by to działało.
Za wszelkie info z góry dzieki.

Wybudzanie ekranu

Możesz włączać ekran, używając jednej z poniższych metod:

  • Naciśnij przycisk zasilania.

  • Wybierz kolejno Ustawienia > Funkcje ułatwień dostępu > Skróty i gesty > Wybudź ekranu. a następnie włącz opcję Podnieś, aby wybudzić lub Stuknij dwukrotnie w ekran, aby wybudzić.

    • Po aktywowaniu opcji Podnieś, aby wybudzić możesz podnosić urządzenie w celu włączenia ekranu.

    • Po aktywowaniu opcji Stuknij dwukrotnie w ekran, aby wybudzićmożesz dotykać dwukrotnie ekranu w celu jego włączenia.

Proszę sprawdzić te metody, może zadziała.
Co do pana pytania, tak da się, ale ja panu w tym niestety nie pomogę.

Niestety nie ma u mnie tych ustawień Stuknij dwukrotnie w ekran aby wybudzić. Już pisalem do pomocy technicznej Huawei i odpisali że skoro nie ma w ustawieniach takiej opcji wybudzania to ten tablet tego nie obsługuje.

Istnieją aplikacje które pozwalają na wybudzenie urządzenia gestami.

Na przykład:
WaveUp to aplikacja, która wybudza twój telefon - włącza ekran - kiedy machasz nad sensorem zbliżenia. Po prostu pomachaj ręką nad sensorem zbliżenia, aby włączyć ekran.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jarsilio.android.waveup&hl=pl&gl=US

albo
Włącz ekran dotykowo.(Nigdy nie używałem tej aplikacji, więc nie wiem czy jest godna polecenia.)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arekneubauer.wakeupphone&hl=pl&gl=US

Proszę poszukać w Google Play, jest dużo aplikacji tego typu.

W specyfikacji technicznej nie ma informacji aby ten tablet posiadał czujnik zbliżeniowy…tylko ma czujnik grawitacyjny.
Wiem ze jest duzo aplikacji bo szukałem takiej ktora wybudza stuknięciem ale są tylko takie co wygaszają ekran ale dzieki za pomoc.

To ja dalej nie pomogę…
Zainstalowanie innego systemu to dobry pomysł.