[Huawei Mate 7] Problem - reset telefonu

Cześć, mam następujący problem z telefonem Mate7: od jakiegoś czasu (2-3 miesiące?) telefon zaczął się samoczynnie “resetować”. Napisałem w cudzysłowiu, gdyż nie jest to pełne wyłączenie/włączenie, ale raczej bardzo szybkie (poniżej 1 sekundy) przejście do etapu w którym telefon wymaga autoryzacji kodem PUK i jest odpięty od sieci. W 99% przypadków sytuacja zdarza się jak z telefonu nie korzystałem, ale leżał spokojnie na biurku, w kieszeni, czasem się akurat ładował a czasem nie (żadnej zależności). Natomiast kilka dni temu ze 2 razy był ten 1%, to znaczy telefon “zresetował się” podczas użytkowania i wtedy zdałem sobie sprawę, że to moment a nie 30 sekundowy reset.
Dolegliwość o tyle uciążliwa, że nikt się do mnie nie dodzwoni a ja nawet nie mam świadomości, że telefon jest odpięty od sieci.
Podpięcie do kompa i soft huaweii nic nie znajdują, nie ma dodatkowych aktualizacji, wersja softu oficjalna - nic nie majstrowałem z ROMami.
z góry dzięki za wszelkie rady

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ?

tak, nie pomógł reset, nie pomogło wyjmowanie karty sim ani kary sd; telefon zaczął świrować dokładnie tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego ;/

Zanieś może do serwisu ?