Huawei Matebook X 13 vs Macbook Retina 12. Co wybrać?

Witam was.

Pytanie jak w nazwie tematu, który byście wybrali do codziennego użytku w domu, niekiedy także w szkole/pracy? Znalazłem takie dwie oferty:

Wszelkie sugestie i opinie mile widziane.

Pozdrawiam.

Z tych dwóch macBooka uważam, że lepszy i system tez lepszy.

1 polubienie

Pytanie jest głupie. To są dwa różne systemy - który znasz, a jakie programy na niego potrzebujesz? A co byś wybrał konia czy krowę. Wybór zależy od potrzeb a nie od wici mi się nazwy
A ja być żadnego za te pieniące nie wybrał Cacka w wydajnością laptopa za max 2000 zł do worda i exela i internetu najwyżej

1 polubienie

A ja jako użytkownik i to zadowolony MacBooka Air i całego ekosytetmu od Apple powiem… z tej dwójki - ewidentnie Huawei. Dlaczego? Bo MacBook 12 ma procesor m3 który nie jest dobrą jednostką. To już stare MacBooki Air były lepsze bo miały i5 a nie m3. Albo poszukaj stare modele Aira (chociaż rozdzielczość może kłuć w oczy - 1440x900) albo nowego MacBooka Air, albo jakieś starsze modele MacBooka Pro. Od MacBooków 12 ja bym się trzymał z dala.

1 polubienie

Za tyle to masz najnowsze biznesowe Delle Vostro z 3 letnią gwarancją i serwisem On Site (na miejscu).
Po co się pchać w ultrabooki z wlutowanym RAM-em jeśli to nie jest twój dodatkowy laptop do internetu?

1 polubienie

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS


Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, procesor 8 generacji 4 rdzeniowym, aluminiowa obudowa stonowany elegancki design, dysk SSD PCIe, możliwość rozbudowy do 16 GB, podświetlana klawiatura.

Jeżeli nie potrzebujesz nie wiadomo jakiej konfiguracji to sporo taniej dobrze wyposażony
Huawei MateBook D 14’ Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD

Co do Dell Vostro jeżeli zrezygunujesz z gwarancji On-site (gwarancja dalej 3 letnia) model tańszy z dwoma dyskami.

1 polubienie

To są konkrety, dzięki, ale zależy mi na czymś 12-13 cali.

PS. Chyba w Retinie nie będę mógł ot tak wymienić dysku prawda? Mylę się? Jak by co to też ważny argument.

W MacBookach dyski są wlutowane w cały układ i niewymienialne. Jeżeli zależy Ci na ultrabooku to ja bym szedł w wersję z 256GB dysk i bez dysku HDD. Jeżeli chcesz trzymać więcej danych to zaopatrz się w dysk przenośny. DOkładanie dysku talerzowego do ultrabooka to zabijanie w nim podstawowej zalety jaką jest długa praca na baterii - działanie wszelkich silników zżera energię strasznie. Jeżeli chcesz się trzymać Apple z kolei to opisałem na blogu jak ja kwestię dysku rozwiązałem na swoim MBA’13

1 polubienie