Huawei - MediaPad X1 7.0.. Wgranie Polskiego języka. Możliwe?

Witam :slight_smile:

 

Chciałem zasięgnąć małej porady. Otóż stałem się posiadaczem tabletu Huawei - MediaPad X1 7.0. System Android 4.2.2 (Jelly Bean) w języku angielskim. Czy jest możliwość wgrania polskiej wersji albo, chociaż dogrania polskiego języka? Jeśli tak to pewnie sam tego w domu nie zrobię?

 

Dzięki za pomoc

Serio nie ma polskiego w andku na tym sprzęcie, powinno być sporo różnych w tym i nasz.

Settings-Language & Input-Language (lista języków, powinien być wśród nich “Polski”).

Nie ma polskiego :)  Ogólnie ten tablet nie był przewidziany na nasz rynek, więc pewnie, dlatego. A czy wgrywając najnowszego androida z językiem polskim będzie a raczej powinno wszystko działać?

Najnowszy, czyli 4.4.2 (aktualizacja posiada polski)? Jeśli o nim mowa, to powinno działać wszystko (różnie to bywa i 100% gwarancji dać się nie da), prócz nałożonych ograniczeń dla kart SD… tzn. w KitKat zmieniono uprawnienia do zapisu dla aplikacji instalowanych przez użytkownika, np. problem z przenoszeniem katalogów z pamięci wewnętrznej lub edycja/tworzenie plików na karcie (ograniczeń nie mają apki zainstalowane przez producenta). Oczywiście uprawnienia ograniczające działania na kartach SD są również zależne od samego producenta, który mógł się pokwapić i w aktualizacji to znieść (niektórzy tak robią), można też to samemu “poprawić” jeśli ma się możliwość zrootowania sprzętu (co w sumie likwiduje gwarancję), ponieważ cały “fix” ogranicza się w zasadzie do edycji jednego pliku tekstowego i ponownego uruchomienia urządzenia.

Czyli się da wgrać nowy system, ale 100% gwarancji nie ma, że będzie wszystko działało, ale powinno. No i te ograniczenia. Zobaczymy jak to będzie. W tej chwili mam język angielski w systemie, ale np. niektóre już zainstalowane aplikacje jak np. GPS mam po rosyjsku, tak samo sklep Play i tego zmienić się nie da. Po całkowitym przywróceniu systemu nawet pogoda wskazuje miasta Rosyjskie i ustawia, jako język główny rosyjski.  Tablet kupiony w Niemczech w sklepie.  Zaplombowane opakowanie, czyli nie ma mowy, aby ktoś trzeci przy nim majstrował. Po prostu tak jest zaprogramowany. Wgranie polskiego Androida powinno to zmienić? Prawda?

 

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Jeżeli producent udostępnia aktualizację systemu (wraz z j.polskim), to masz ułatwione zadanie (przeważnie wystarczy wejść w informacje o urządzeniu -na końcu w “Settings”, tam tapnąć w wyszukiwanie aktualizacji i jeśli takowa jest, zatwierdzić pobieranie i instalację -system aktualizacji OTA się to zwie- i innych sytuacjach pośrednikiem jest PC/laptop, do którego podłącza się sprzęt na czas aktualizacji).

Jeśli jednak tego producent nie daje, to masz sprawę bardziej skomplikowaną, ponieważ będziesz musiał znaleźć odpowiedni dla Twojego urządzenia CUSTOM ROM -jeśli takowy istnieje-, który tworzony jest przez niezależnych programistów (przykladem może być Cyanogenmod), dokonać rootowana sprzętu i wgrania nieoryginalnego androida. Takie rzeczy (root i romy) oczywiście likwidują gwarancję i -ku pewnej przestrodze- mogą doprowadzić do “ukatrupienia” urządzenia (może się zdarzyć, że po całej operacji sprzęt się już nie uruchomi, a przywrócenie go do życia może stać się niemożliwe…).

Nie da się zaktualizować. System nie wykrywa żadnych aktualizacji :frowning:

Kur… 1700 zł poszło, że tak powiem w kosz :frowning:

 

No to, co robić? Pozostaje używać wersji angielskiej? A może da się dograć sam język polski? Jest taka możliwość? Jak zainstalować Polski sklep Google Play, aby chociaż programy ściągnięte były po polsku? Na razie to wszystko jak leci jest po angielsku nawet, gdy starałem się ściągnąć polskiego Avasta. Dużą wada dla mnie to nie jest, ale lepiej, aby było cokolwiek po Polsku. Znasz może jakiś program GPS po polsku?   

Przy szukaniu po frazie “custom locale for android” jeden z wyników prowadzi do apki MoreLocale 2, może ta apka pomoże lub naprowadzi na inną, lepszą…

PS. Większość aplikacji powinna w swoich ustawieniach mieć możliwość ustawienia języka niezależnie od systemu, oczywiście polska lokalizacja w danej apce jest zależna od tego czy ktoś ją przetłumaczył i przekazał ją autorom programu.

Sam programik tutaj niewiele zdziała w tej wersji androida. Trzeba przez jakiś program “adb” wpisać odpowiednie komendy. Ja się na tym nie znam, ale zabiorę to do znajomego może on mi pomoże chociaż język zmienić bez integracji w całe oprogramowanie. Trochę to jest dziwne gdyż mam tablet Lenovo i taki sam system a język polski jest.