HUAWEI Mobile Broadband E156G - inna karta SIM

Witam, posiadam stary modem HUAWEI jak w temacie, który był w sieci PLAY

Jeśli modem nie ma simlocka to możesz wrzucić kartę z innej sieci. Nic nie stoi na przeszkodzie aby włożyć ją potem do innego modemu. Nie ma tutaj żadnego parowania modem-karta sim. Do aktywacji modem nie jest niezbędny, możesz wykorzystać telefon.

Jęśli kupiony w Playu to simlocka brak.

Śmiało wkładaj, ja mam zrobione odwrotnie, modem/router z plusa a simka z playa i śmiga wszystko aż miło.

Włożyłem SIM z Orange, na którym jest aktywowany internet mobilny, ale niestety modem gubi zasięg i wykrywa na zmianę ERA (3G) i ORANGE (3G). Przy próbie ręcznego połączenia z Orange jak i Era czekam kilka minut aż muszę wyłączyć modem. Może dokupie antene. Przynajmniej jestem pewien, że nie ma simlocka…

Mam zatem ostatnie pytanie, domyślne konto użytkownika to PLAY z ustawieniami jak na zdjęciu. Wkładając SIM z Orange muszę tworzyć nowy profil?

PLAY.thumb.jpg.18c17f59273c65e2c911a9a04

Tak, profile apn są różne dla każdego operatora. W Orange trzeba podać internet jako login i hasło.

Jeśli używasz laptopa to możesz wybrać się na zewnątrz czy wręcz pod nadajnik, aby upewnić się czy problemy z połączeniem są z winy zasięgu.

Dziękuje bardzo za odpowiedzi! Karta SIM z Orange była w innym modemie internetu mobilnego i APN był ustawiony na statyczny/internet. Zatem będę próbował dalej. Pozdrawiam