Huawei - o co chodzi?

Ej - zauważyliście że na DP pełno komentarzy na głównej od anonimów kończy się “Huaiwei” ?
To jakaś zorganizowana akcja? Podpis, czy “optymalizacja silników wyszukiwania” przez kogoś?

1 polubienie

To jest po prostu troll piszący z anonima.

Jednak zawsze może to być jakaś akcja, nigdy nie wiadomo, co w internecie się dzieje. Jednakże wątpię, aby komentarze tutaj były indeksowane w Google.

1 polubienie

Nie zauważyłem. @molexor zarzuć przykładem :wink:

Jak masz ukryte anonimy to nie zobaczysz raczej. :wink:

1 polubienie

Z tego co wiem to jest troll po wielkim spamie o Huawei na DP - moment w którym powstawały 3-4 “artykuły” dziennie o tej firmie, bo premiera P30. Pisał dłuższe wywody, ale teraz ograniczył się do jednego słowa.

@lordjahu

aaaaa to.

Taa to ten jeden z maniaków hejtu na Huawei po tej akcji na DP.

Według mnie te Anonim - trolle to dobrze grupa przestępcza WP, mająca na celu spamować i trollować na resztce kultury, jaką jest DP, w celu wyniszczenia jej (tej kultury) do końca. :joy::joy::joy:
Bez urazy, ale takie fakty.

Część anonimów, to znani Koledzy, którzy w sposób specyficzny podkręcają niusa na DP w komentarzach. Nie mylić ich z trollami, ale moda, żeby się ukrywali użytkownicy dobrychprogramów - to furtka dla dla prawdziwych trolli.

Komentarze wyłącznie dla zalogowanych niemogących się ukrywać. Amen.

3 polubienia

Szkoda, że nie ma opcji wyłączania komentarzy od Anonimów. A tak to czytać się nie chce komentarzy, kiedy widzisz wysyp troli.

Odnoszę tylko takie wrażenie, że po wykupieniu DP przez WP, WP tylko chce bardziej zaszkodzić DP. Ale to tylko moje odczucie…

a przekleję tu, bo pewnie w komentarzu to mało kto przeczyta,a mnie się wydało ciekawe. Ja bym takiej ideologii nie dorabiał, ale kto wie.

@molexor Anti-antispam. Inteligentny (inaczej) system moderowania komentarzy ocenia, czy komentarz może zawierać spam czy nie. Użycie pewnych słów zmienia (podbija) ocenę komentarza na bardziej pozytywną i komentarz nie wymaga oczekiwania na akceptację moderatora (która często nie następuje wcale). Wygląda na to, że istnieje biała lista (co przy filtrze bayesowskim jest normą implementacyjną, ponieważ do scoringu robi się czarną i białą listę), na której znajdują się nazwy sponsorów/klientów. Dlatego Huawei podbija scoring i ten sam tekst, który normalnie nie przechodzi, z Huaweiem leci bez moderacji. Dodanie Apple czy Microsoft pomaga na komentarze, gdzie scoring treści nadal wypada negatywnie.

Swoją drogą są takie kwiaty: jeśli użyjesz znaków typu apostrof, cudzysłów, czy pewnych niby bezpiecznych fraz - komentarz trafia do moderacji i oczekuje na klepnięcie przez moderatora :wink: A jeśli czasem nawet zaklniesz nie używając nazwy sponsora - przejdzie bez blokady. Dlatego w cytatach zazwyczaj nie używamy cudzysłowia. Są też inne błędy systemu komentarzy, np. użycie znaków utf8 lub nawiasów trójkątnych, które zniszczą ci tekst wskutek lichej implementacji escapeingu htmla (ogólnie zabezpieczenie przed XSS jest zrobione słabo). Być może tzw. sztuczna inteligencja moderowania komentarzy ma podobny poziom jakości :wink:

3 polubienia

Oni chcą krótkoterminowo wydoić markę ile się da, bo DP i tak jest im piątym kołem u wozu - mają swoje tech-wp i inne podmarki, które piszą w zasadzie o tym samym. Budowanie, czy utrzymywanie społeczności jest w takiej strategii nieopłacalne. Redakcja została zredukowana do minimum, a ci którzy są piszą jednocześnie na WP. Na forum też widać promocję podmarek z WP (nowe nazwy działów). Teraz jest jeszcze próba zintegrowania społeczności z resztą WP na zlocie, ale to im chyba niezbyt wyszło widząc jakie mieli problemy ze zebraniem stu chętnych.
Nie zdziwiłbym się, gdyby wydanie takiej kasy na DP było tylko po to, aby zamknąć konkurencję, przecież takie rzeczy dzieją się często na ryku, a nawet jeśli nie, to na pewno nie traktują portalu jak perełki w ogródku :smiley:
Co do trolli w komentarzach, to problem był podnoszony w wielu miejscach wiele razy i redakcja zawsze wycofywała się rakiem z rozmowy, więc…

3 polubienia

Nowa wersja (jakiegos) systemu i wysyp Anonimów. Standard.

Jaką przeglądarkę używasz, jeżeli mogę zapytać?

Pytaj.
Samsung Internet Browser. Przeinstalowana aplikacja.
Chodzi Ci o mniejszą czcionkę? To nie pierwszy raz na głównej DP, gdzie mogę skalować widok strony.

Chodziło tylko o przeglądarkę. Widzę, że ma dobre skalowanie.

Preinstalowana. Nie używaj autokaleki jak nie rozumiesz na co robi korektę.

“Przeinstalowana” - czyli coś ci padło, wywaliłeś i na świeżo zainstalowałeś Samsung Browser.

Czepiasz się znowu, prawda? Bo jakiś czas temu mieliśmy lekką spine na forum w pewnym temacie.

Nie. Aplikacja jest “wbudowana”.