Huawei P10 EMUI 9 - aktualizacja?

Jak wiadomo już jakiś czas wyszły nowe aktualizacje do telefonów Huawei, Honor, w tym mojego posiadanego modelu P10. Tylko problem w tym że mój telefon nie widzi w żadne sposób nowej aktualizacji. VTR-L29 (C432) EMUI 8.0.0. Dlaczego? Z tego co wiem tel nie ma jakiegoś branda.

Pewnie operator telefonii komórkowej nie zbrandował stocka, to telefon nie widzi nowości.

Wcześniejsze aktualizacje widział. Operator to nie wiem jaki bo tel działa w każdej sieci od nowości.

Aktualizacje chyba do 9 są zablokowane(ostatnia B376) ale napisze jak poradził sobie z tym mój znajomy.Kupił kartę sim Giff Gaff(angielska sieć-na polskich kartach sim nie zadziała) zrobił aktualizację do B386 a potem HiCare do 9 i teraz ma 9.0.1(163).To chyba na razie jedyny sposób by mieć 9 na tym telefonie.

A niby dlaczego i jakim prawem są zablokowane jak producent wydał i są dostępne od dawna? Wiem właśnie że nie każdy je ma, ale w większości przypadków ludzie już je mają od dawien dawna.

To ile trzeba czekać jeszcze? I o ile czekanie coś przyniesie.

Ten 8.0 trochę ujął mi potrzebnych opcji w telefonie, przez co czekam na coś lepszego.

Problem jest też w tym że w Polsce oficjalnie nie wyszedł B386,aktualizacje zatrzymały się we wrześniu 2018 a w Europie ten B386 został wydany i stąd ten problem że system w telefonie nie widzi nowej wersji softu,Bez aktualizacji z zagraniczną kartą sim nie będziesz miał 9 mimo że Huawei wypuści tą wersję(9) to telefon jej nie będzie widział i nie zainstaluje.Rozwiązaniem jest to co napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie chyba że Huawei wyda B386 dla Polski ale póki co na to się nie zanosi.

To niedobrze w takim razie. A jakoś gdzieś da sie znaleźć najnowszego softa i wgrać go przez program?

Może HiSuite pozwala uaktualniać wersje Androida i olewa kartę SIM (bardziej pod kontynent niż państwo?).

HiSuite na kompie sprawdzałem i to co mam to mam najnowsze. Chyba że tam jakoś zmienić proxy, vpn na inny kraj i może pójdzie? Tylko jak?

Ten sposób działa z inną niż polska kartą sim,nie wiem czy zadziała z vpn-być może na komputerze .Jeśli chcesz to masz jak to zrobić:https://www.getdroidtips.com/android-9-0-pie-huawei-p10/
Ps.możesz spróbować na jakimś bezpłatnym vpn by nie nararzać się niepotrzebnie na koszty.
Karty Giff Gaff są na allegro po 1 zł to nawet nie drogie rozwiązanie:https://allegro.pl/kategoria/startery-pozostale-251965?string=Giffgaff&bmatch=baseline-n-cl-dict-ele-1-2-0329

Nie ogarnę chyba tak tego… Samsungi mam opanowane, FRP ostatnio nawet udało mi się w samsungu ogarnąć… Tu w Huawei jakieś dziwne to jest.

1 polubienie

Wczoraj czytałem, że to jeszcze kwestia kilku tygodni jak wejdzie ta aktualizacja emui. Moja p10 też jej jeszcze nie widzi.

Dzięki za info.

I właśnie dlatego nie lubię EMIUI. Dają do release funkcje nie sprawdzone do końca.
Dlatego ja zawsze odinstalowuje EMIUI i instaluje czystego Androida.

Mnie sie EMUI podoba… ale ileż można czekać na aktualke.