Huawei P10 EMUI 9 - aktualizacja?

smart
huawei
(Soulcatcher) #1

Jak wiadomo już jakiś czas wyszły nowe aktualizacje do telefonów Huawei, Honor, w tym mojego posiadanego modelu P10. Tylko problem w tym że mój telefon nie widzi w żadne sposób nowej aktualizacji. VTR-L29 (C432) EMUI 8.0.0. Dlaczego? Z tego co wiem tel nie ma jakiegoś branda.

(krystian3w) #2

Pewnie operator telefonii komórkowej nie zbrandował stocka, to telefon nie widzi nowości.

(Soulcatcher) #3

Wcześniejsze aktualizacje widział. Operator to nie wiem jaki bo tel działa w każdej sieci od nowości.

(kameleon5) #4

Aktualizacje chyba do 9 są zablokowane(ostatnia B376) ale napisze jak poradził sobie z tym mój znajomy.Kupił kartę sim Giff Gaff(angielska sieć-na polskich kartach sim nie zadziała) zrobił aktualizację do B386 a potem HiCare do 9 i teraz ma 9.0.1(163).To chyba na razie jedyny sposób by mieć 9 na tym telefonie.

(Soulcatcher) #5

A niby dlaczego i jakim prawem są zablokowane jak producent wydał i są dostępne od dawna? Wiem właśnie że nie każdy je ma, ale w większości przypadków ludzie już je mają od dawien dawna.

To ile trzeba czekać jeszcze? I o ile czekanie coś przyniesie.

Ten 8.0 trochę ujął mi potrzebnych opcji w telefonie, przez co czekam na coś lepszego.

(kameleon5) #6

Problem jest też w tym że w Polsce oficjalnie nie wyszedł B386,aktualizacje zatrzymały się we wrześniu 2018 a w Europie ten B386 został wydany i stąd ten problem że system w telefonie nie widzi nowej wersji softu,Bez aktualizacji z zagraniczną kartą sim nie będziesz miał 9 mimo że Huawei wypuści tą wersję(9) to telefon jej nie będzie widział i nie zainstaluje.Rozwiązaniem jest to co napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie chyba że Huawei wyda B386 dla Polski ale póki co na to się nie zanosi.

(Soulcatcher) #7

To niedobrze w takim razie. A jakoś gdzieś da sie znaleźć najnowszego softa i wgrać go przez program?

(krystian3w) #8

Może HiSuite pozwala uaktualniać wersje Androida i olewa kartę SIM (bardziej pod kontynent niż państwo?).

(Soulcatcher) #9

HiSuite na kompie sprawdzałem i to co mam to mam najnowsze. Chyba że tam jakoś zmienić proxy, vpn na inny kraj i może pójdzie? Tylko jak?

(kameleon5) #10

Ten sposób działa z inną niż polska kartą sim,nie wiem czy zadziała z vpn-być może na komputerze .Jeśli chcesz to masz jak to zrobić:https://www.getdroidtips.com/android-9-0-pie-huawei-p10/
Ps.możesz spróbować na jakimś bezpłatnym vpn by nie nararzać się niepotrzebnie na koszty.
Karty Giff Gaff są na allegro po 1 zł to nawet nie drogie rozwiązanie:https://allegro.pl/kategoria/startery-pozostale-251965?string=Giffgaff&bmatch=baseline-n-cl-dict-ele-1-2-0329

(Soulcatcher) #11

Nie ogarnę chyba tak tego… Samsungi mam opanowane, FRP ostatnio nawet udało mi się w samsungu ogarnąć… Tu w Huawei jakieś dziwne to jest.

1 Like
(Milczarek) #12

Wczoraj czytałem, że to jeszcze kwestia kilku tygodni jak wejdzie ta aktualizacja emui. Moja p10 też jej jeszcze nie widzi.

(Soulcatcher) #13

Dzięki za info.

(eranet) #14

I właśnie dlatego nie lubię EMIUI. Dają do release funkcje nie sprawdzone do końca.
Dlatego ja zawsze odinstalowuje EMIUI i instaluje czystego Androida.

(Soulcatcher) #15

Mnie sie EMUI podoba… ale ileż można czekać na aktualke.