Huawei P20 lite od Orange

Witam, trafiła mi się taka mała okazja możliwości kupna telefonu zakupionego w Orange tutaj pytanko, w przypadku nie spłacania rat za tel przez osobę od której chce ten telefon kupić, Orange może zablokować mi nr IMEI? Tak robi Plus i T-mobile bodajże ale nw jak jest w Orange

Tak - mogą zablokować Ci IMEI za niespłacanie rat.
Poza tym jak ktoś “okazyjnie” sprzedaje smartfona, który tak na prawdę nie jest jego bo trwa spłacanie rat to jest dosyć dyskusyjna sytuacja i bez sensu się narażasz na pozostanie z “przyciskiem do papieru”.

Lepiej weź sobie normalnie w sklepie na raty bez zbędnego ryzyka.

1 polubienie

A jeśli na paragonie będzie pełna kwota za telefon? Nie brałem telefonów na raty więc się nie znam

Nie ważne, że na paragonie jest pełna kwota.
Przy zakupie na raty dostajesz fakturę lub paragon jak podstawę gwarancji, a kwotę i tak spłacasz w banku.
Jeżeli telefon został zakupiony w sieci i przestał być spłacany to operator ma prawo zablokować jego IMEI.

1 polubienie

Jak kupisz w sklepie na raty to bank IMEI nie zablokuje :slight_smile:

Według mnie nie ma co się pchać w jakieś “okazje” tak jak wspomnieli poprzednicy. Najlepszą opcją będzie kupienie telefonu na raty w sklepach typu euro sferis. Czasami mają dobre oferty, więc po co ryzykować :slight_smile:

Ja sie tydzien gryzłem między P20 Lite, a P10 i wybrałem P10, chodzby ze wzgledu na czytnik lini papilarnych z przodu, co według mnie jest wygodniejsze niz z tyłu i gesty na nim rodem z iPhona zamiast przycisków ekranowych i sprzet ma lepszy niż P20 Lite bądzmy szczerzy, a P10 kosztuje 1699 w RTV euro i dali na 10 rat zero procent czyli 10 po 169,90 :slight_smile:

Noi dobrze wybrałeś hehe według mnie zawsze lepiej będzie kupić flagowca z roku poprzedniego niż wersje lat flagowca teraźniejszego. Flagowiec to flagowiec.