Huawei P20 lite od Orange

(Kress) #1

Witam, trafiła mi się taka mała okazja możliwości kupna telefonu zakupionego w Orange tutaj pytanko, w przypadku nie spłacania rat za tel przez osobę od której chce ten telefon kupić, Orange może zablokować mi nr IMEI? Tak robi Plus i T-mobile bodajże ale nw jak jest w Orange

(Domker) #2

Tak - mogą zablokować Ci IMEI za niespłacanie rat.
Poza tym jak ktoś “okazyjnie” sprzedaje smartfona, który tak na prawdę nie jest jego bo trwa spłacanie rat to jest dosyć dyskusyjna sytuacja i bez sensu się narażasz na pozostanie z “przyciskiem do papieru”.

Lepiej weź sobie normalnie w sklepie na raty bez zbędnego ryzyka.

(Kress) #3

A jeśli na paragonie będzie pełna kwota za telefon? Nie brałem telefonów na raty więc się nie znam

(Domker) #4

Nie ważne, że na paragonie jest pełna kwota.
Przy zakupie na raty dostajesz fakturę lub paragon jak podstawę gwarancji, a kwotę i tak spłacasz w banku.
Jeżeli telefon został zakupiony w sieci i przestał być spłacany to operator ma prawo zablokować jego IMEI.

Jak kupisz w sklepie na raty to bank IMEI nie zablokuje :slight_smile:

(sekus91) #6

Według mnie nie ma co się pchać w jakieś “okazje” tak jak wspomnieli poprzednicy. Najlepszą opcją będzie kupienie telefonu na raty w sklepach typu euro sferis. Czasami mają dobre oferty, więc po co ryzykować :slight_smile:

Ja sie tydzien gryzłem między P20 Lite, a P10 i wybrałem P10, chodzby ze wzgledu na czytnik lini papilarnych z przodu, co według mnie jest wygodniejsze niz z tyłu i gesty na nim rodem z iPhona zamiast przycisków ekranowych i sprzet ma lepszy niż P20 Lite bądzmy szczerzy, a P10 kosztuje 1699 w RTV euro i dali na 10 rat zero procent czyli 10 po 169,90 :slight_smile:

(sekus91) #8

Noi dobrze wybrałeś hehe według mnie zawsze lepiej będzie kupić flagowca z roku poprzedniego niż wersje lat flagowca teraźniejszego. Flagowiec to flagowiec.