Huawei P8Lite - jak zwiększyć sygnał internetowy

Witam,

na mojej działce mam domek 35m2. Działka jest dokładnie na RODzie w Piechcinie w Kujawsko-pomorskim województwie. Mam Play i często na działce korzysta z nadajnika T-Mobile bo widzę na telefonie tą informacje.

naokoło jak widać pola, w promieniu pewnie około 1,5km szkoła, więc może tam są na dachu jakieś nadajniki ale do rzeczy.
Udostępniam internet z telefonu i łączę się na laptopie i przeglądam internet. Zasięg na telefonie H+ 1-2 kreski max ( co daje max 3mb/s a często po prostu 0,5mb/s) . Zauważyłem, że w mieście telefon potrafi pokazać 4G ( download wtedy na poziomie pond 20mb/s) i raz nawet na działce mi taki pokazał. Teraz już nie mogę takiego transferu osiągnąć i nie ważne jest czy jest bezchmurne niebo czy brzydka pogoda.

Co polecilibyście mi aby zwiększyć ten sygnał, odbierać lepszy sygnał i zwiększyć transfer?

1 polubienie

Spróbuj na próbę może załatwić kartę t-mobile (nie wiem czy ci się będzie chciało rejestrować kartę kupioną za 5-15 złotych) i zobaczyć czy roaming krajowy nie ogranicza ci internetu na karcie z play.

tzn jak moze mi ograniczac ? Moze jakos go wylacze dla testow ? wczesniej bylo 20mb/s jednego wieczora. Dla porownania mam tez drugi telefon narzeczonej ale tez w play i u niej jest identycznie. ( tylko nie wiem czy to miarodajne porownanie bo wlasnie mamy firmowa umowe na te 2 telefony).

W weekend bedzie kolega z jakims mobilnym internetem z Redbull zobacze jak u niego to dziala, tyle,ze ja myslalem o jakims wzmocnieniu sygnalu. Czytam o jakis modemach w miskach, ktore ludzie wkladaja czy tez garnkow …

1 polubienie

Jak nie mogą wydać na antenę do wzmocnienia to muszą im starczyć metalowe przedmioty kuchenne.

http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=14&sid=21488b82722f5dfac1ac35da1a28d643

ten artykul o PLAY rozumiem tak :slight_smile:

duzo ludzi uzywa neta jak ich telefon jest polaczony akurat jak moj np do TMOBILE i wtedy bede miec 3mb/s. Mowia tez ze wielu uzywa innych nadajnikow jakmogliby sie polaczyc z ich… To co mam wylaczyc w ustawieniach telefonu laczenie sie z innymi operatorami ? ze niby bylo by mozliwe miec wiekszy transfer jak mi play zlapie ?

w ten weekend wylaczylem na telefonie innych operatorow zostawilem tylko PLAY LTE. Transfer ta ksamo 3mb/s maksymalnie. Z czego nieraz jak sprawdzam nie wiem dlaczego na takim samym sygnale (h+ i 2-4 kreski ) mam 0,5 mb/s.
Kolega ma jakis internet mobliny z Redbulla Orange chyba jak dorbze pamietam i znajdowalo mu sygnal LTE i okolo 20mb/s…

W sumie ciekawe red bull to dalej P4 czyli też podpada pod PLAY /wiki/Red_Bull_Mobile.

właśnie teraz czytam i tez się dziwie no ale widziałem na własne oczy wiec chyba coś będę w te stronę kombinować.

:neutral_face:

widziałem. Znalazłem w lini prostej nadajnik ORANGE w odległości 1 km. Kolega jak byl u mnie to łapał na telefonie Orange LTE. Chyba kupie jakaś kartę do telefonu starego ( mam Samsunga galaxy jakiegoś ) i wrzucę tam kartę sim z pakietem internetu LTE od Orange… ( na allegro widzę są jakieś 1410 GB transferow nawet na 18 miesięcy za 99zl.

Minusem jest tylko ten zasięg, jakbym miał modem LTE to zawsze bym mógł podłączyć jakaś antenę która by zwiększyła mi jeszcze sygnal. Do telefonu będzie ciężko chyba a jednak jakość sygnału musi być też bardzo dobra zawsze żeby to LTE pewnie działało. Z telefonu łatwo po wifi się połączę z komputerem a po BT np z głośnikiem BT ( do muzyki internetowej )

W Play LTE strasznie kiepsko działa ja w swoim HP8L zmieniłem LTE na 3G i działa 100 razy lepiej.

jaka predkosc neta na 3G masz ?

Korzystasz z wirtualnego operatora więc sytuacja dość logiczna że dostajesz obcięte prędkości.
Play nie posiada własnej infrastruktury więc zawsze wisisz na “cudzych” BTSach.
Zmień operatora na takiego który ma własną infrastrukturę.
Ja w Orange w kompletnej głuszy na kaszubach mam LTE i transfery w zależności od obciążania sieci od 5 do około 20Mb/s a zasięg jest dosłownie na granicy obecności, jak już coś pokazuje to jest to nie więcej jak dwie z pięciu kresek.
Posiadacze telefonów w innych sieciach są w szoku że mamy net bo oni nawet dzwonić nie mogą będąc w okolicy.
Oczywiście nie ma lekko, router w domku musi stać jak najwyżej, z telefonami różnie bywa, czasem łapią wszędzie a czasem trzeba wyjść przed dom żeby nie rwało połączenia, jednak jak napisałem wcześniej - inni mają gorzej.

tez tak zrobię. Najpierw aplikacjami sprawdzę moc sygnału a później wybiorę operatora ( prawdopodobnie będzie to Orange ale poczekajmy do weekendu i testów )

Co to rutera i telefonu. Czy możesz mi wytłumaczyć jaka jest różnica ? nie rozumiem tak naprawdę po co się używa rutera . Czy on lepiej łapie zasięg niz np telefon ? Ja chciałem kupić kartę i włożyć do starego telefonu i z niego udostępniać. Wiec mogę go nawet powiesić pod sufitem jeśli o mnie chodzi :wink: tylko co by dal mi ruter? czy lepiej kupić ruter i w niego włożyć kartę sim ?

może ręcznie zmieniaj dostęp sieci nie z automatu

przepraszam ale nie zrozumiałem. Chodzi Ci o to zebym na telefonie ustawił w ustawieniach, żeby telefon mi nie zmieniał sieci ? mając Playa dużych możliwości nie mam raczej. Bo najszybciej by działał tylko pewnie na nadajniku Play, który jest ok 5 km dalej niż Orange, który jest 1 km. Za Playem tylko przemawia to, że mam tam abonament i “nielimitowany” internet.

Nie sprawdzałem, ale FB,Messenger, łączy się chwila moment, strony, poczta ładują się szybko. Na LTE zanim zalogowałem się do FB, Messengera lub załadowało mi stronę, trwało to wieki, synchronizacja poczty potrafiła trwać 10 minut.

Masz http://tvn24bis.pl/tech,80/siec-play-ogranicza-internet-mobilny,746844.html

@matifcb

ja mam ręcznie ustawiony na Play(T-mobile) i chyba tak jest najlepiej…jak coś się zacznie psuć z zasięgiem, prędkośćią i z"strzaskaniem"w czasie rozmowy to zmienię…

Chyba cb to nie zdziwi że 2G nadal łapie lepiej niż 4G sruulta mega cośtam lte (po pierwsze 2G/3G ma największy zasięg była kiedyś taka mapka i widać było pole i mimo wolniejszego transferu do 100kb/s 230kb to i tak youtuba załadujesz tylko dłużej poczekasz (chyba że trafisz na virgin gdzie lejek 12kb to nic nigdy nie załaduje ani yt ani insta ani google play) wiem bo się ogląda na wieloletnim smartfonie, a nie każdy model telefon ma wszystkie nadajniki i dane częstotliwości nie łapie )

edit
tu jest mapka jak wyłączysz każdy po kolei widać co jest mniej dziurawe
http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/zasieg
http://www.plus.pl/mapa-zasiegu

pley nie ma wszystkich :confused: oszukane pewnie

tyle ze te 2 czy 3 G maja jakiś limit transferu. Nie chce puszczać muzyki i czekać aż się załaduje… najważniejsze żeby buforowało szybciej niż leci piosenka. Ale to sobie mogę tam wybaczyć jakoś bo najważniejsze to jest dla mnie oglądać mecze Bundesligii. Wydaje mi się ze złapie nadajnik Orange LTE który gdzieś tam w lini prostej jest przez Pole tylko. Ustawie sobie telefon tylko na szukanie LTE ORANGE i będę kupował karty z pakietami internetowymi do Orange. Taka jest teoria a w praktyce muszę najpierw zmierzyc sile sygnału aplikacjami.