Huawei P9 wadliwa bateria wejście aux i usb typ C

Witam, mam huawei P9 i problem z jego bateria ma już ze 4 lata i od jakiegoś czasu bateria pada bez powodu o szybko się rozladowuje. Wejście aux nie zawsze łączy, a ładowarkę muszę jakoś podeprzeć żeby mocno siedziała bo inaczej wypada i nie styka. Wymiana wszystkich 3 części to jakieś 100zl jeśli zrobię to samemu wydaje mi się że wszystko jest na śrubki i nic nie jest lutowane tylko czy warto wymieniać? Jak wymienić to wszystko telefon będzie chodził normalnie? Głównie chodzi mi o wytrzymałość baterri czy może lepiej kupić nowy tel bo ten już nie będzie taki dobry?
Bateria wytrzymuje średnio 8 godzin i to w tym maks godzina grania i kilka wiadomość a potem z 30% w minutę robi się 15% i w kolejną minutę wyłącza się całkiem a czasem na np 9% wytrzymuje 30min użytkowania

Bateria ma już 4 lata i tyle w temacie

No Dobrze ale czy wymiana baterri coś zmieni czy będzie tak samo po chwili? Bo rozumiem że wymiana auxa i usb pomoze czy nie warto i lepiej nowy bo i tak zaraz się popsuje

Jeżeli miał bym coś naprawiać w Huawei’u to bym go wywalił do śmieci, dlaczego zapytacie?
1.Śledzi ludzi,
2.Chińskie gówno, nawet serwisy tego nie potrafią naprawiać.
3.Oddałem raz do naprawy software, naprawili obudowę.
Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność.
Zainwestuj w jakiegoś Samsunga albo w co innego, lepsze jakościowo.
Pozdrawiam