Huawei - problem ze skokami pingu w sieci play


(Mudimek) #1

Witam,

otóż około 3 tygodnie temu kupiłem internet play na kartę pakiet startowy 29zł + doładowanie za 120zł, kartę włożyłem do modemu huawei E137u-2. Z początku miałem w ogóle problem z połączeniem, ale posiadałem akurat zainstalowany program plusa, za pomocą którego wszystko ładnie działało. Przez 3 tygodnie podczas grania w gry, wszystko było w porządku, jednak nagle 2 dni temu, po odpaleniu tej samej gry, tak samo jak dotychczas ping zaczął strasznie skakać. Kiedy zazwyczaj oscylował w granicach 70-120, teraz skakał w granicach 1000. Po tym jak zacząłem kombinować, przeinstalowywać w ogóle zgubił zasięg i nie mogłem się połączyć w ogóle. Zadzwoniłem do biura obsługi klienta, gdzie rzekomo usunęli jakiś problem z mojego konta, jednak w razie problemów polecono mi udać się do salonu Play, w celu wyrobienia duplikatu karty. Tak zrobiłem, dostałem nową kartę, zasięg jest jak był do tej pory (2-3 kreski), jednak problem z pingiem pozostał. Teoretycznie jak pinguje wp.pl w konsoli pingi są normalne, jednak zaraz po odpaleniu czegokolwiek co używa transferu (jakieś strony, programy) ping wariuje i lata od 100 do 1000+. Tak samo mam podczas grania, kiedy dotychczas nie było z tym problemu. Czy ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam


(ra-v) #2

Spróbiuj na telefonie uruchomić tą kartę.

To pewnie nadajnik pewnie jest przeciążony, 2 dni temu zaczął się długi weekend....

Pokaż jakie masz transfery (www.speedtest.net, www.speedtest.pl).


(Mudimek) #3

Podobny, z tym, że jednak moje pingi mimo wszystko są trochę mniejsze.

http://www.speedtest.net/my-result/2908090151

http://www.speedtest.pl/test/66018165

na tych speedtestach ping pokazuje mi co prawda 80/110, jednak w tym samym czasie w konsoli skacze od 90-800.


(ra-v) #4

Co do szybkości to są w miarę poprawne, może nie trafiłeś. Lepsze możesz uzyskać poprzez obracanie modemu (najlepiej podłączyć przez dobry kabel).

Ping w konsoli podczas speedtest będzie duży, to normalne.

http://www.dobreprogramy.pl/Proc-Net-Monitor,Program,Windows,40082.html

Podczas gry i lagów sprawdź typ programem czy w tle czegoś nie pobiera (poczta, aktualizacje, dodatkowo ile pobiera gra). Gdybyś podczas “hurtowych” lagów przełączył się na przeglądarkę i szybko 2x puścił speedtest.net to by było coś więcej wiadomo.

Gdy po weekendzie nie będzie takich cyrków to na 99% to przeciążenie.


(Mudimek) #5

odpaliłem ten programik i jedyne procesy to te systemowe…

http://www.speedtest.net/my-result/2910744799 test podczas skoków pingu


(ra-v) #6

Jak dla mnie wygląda na zapchana sieć.

Gra potrzebuje te 0.25 na pobieranie, a jak CI się zapycha to masz lagi.

Możesz to zgłaszać to do BOK notorycznie i narażać się na serię głupich pytań (czy próbowano na innym modemie, karta SIM była zmieniana itd itp)