Huawei Y5 (2019) czy Alcatel 1S (2019)?

Witam,

Który telefon wg. Was jest lepszy: Alcatel 1S (2019) czy Huawei Y5 (2019)?

  • Alcatel 1S (2019)
  • Huawei Y5 (2019)

0 głosujących

Analizując parametry techniczne, Alcatel jest lepszy, a jak jest w rzeczywistości?

pozdrawiam

Alcatel powinien działać lepiej z tych dwóch, ale wg. mnie oba są słabe.

Początkowo myślałem o Huawei Y5 2018, ale po obejrzeniu recenzji stwierdziłem, że nie warto.

Jaki masz max budżet na urządzenie?

400 zł i to już zwiększyłem budżet :slight_smile:

Ogólnie nie potrzebuję wypasionego telefonu, ale też nie chcę kupić “mułka” . Smartfon ma służyć przede wszystkim do dzwonienia, musi mieć możliwość powiększenia czcionki systemowej - osoba starsza (nie wiem czy każdy Android to ma). Z aplikacji to jedynie będą wykorzystywane Messenger i aplikacja bankowa. Ważna jest też bateria, im większa tym lepiej.

Y5 2019 ma procesor MediaTek. Gdzieś widziałem recenzję tego telefonu i… średnio radzi sobie, nawet z aplikacjami.
Natomiast 1S ma procesor Unisoc SC9863A. Pierwsze widzę, nie pchałbym się w to.

https://allegro.pl/listing?string=Smartfon%20XIAOMI%20Redmi%206A%202%2F16GB&bmatch=baseline-cl-dict42-ele-1-1-1002&stan=nowe&order=p

Nic lepszego nie znajdziesz za te pieniądze.

2 polubienia

Ja mogę polecić Redmi Go. W swojej cenie ma sobie równych.

1 GB RAM to kpina (oprócz tego słabszy SOC). :poop:

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/redmi-go-vs-xiaomi-redmi6a/

Miałeś do czynienia z Androidem Go?

Muł to muł, Android JEST ciężki i wymuszone okrojenia z usług i funkcjonalności pod inną nazwą marketingową tego nie zmienią, w 2019 roku 1 GB RAM w smartfonie to śmiech na sali.

Unisoc to dawny Spreadtrum. Imo Alcatel będzie lepszy od 6A.

Alcatela nie miałem - nie wypowiadam się.

Czyli Redmi Go miałeś skoro się wypowiadasz?

Specyfikacja TECHNICZNA i niska wielkość pamięci operacyjnej dyskwalifikują to urządzenie - tak jak napisałem - okrojony Android na żółwiu. :poop:

Admin dyskutujący w ten sposób… Coś strasznego. Spadam.

7A nie jest lepszy?

Redmi 6A - plastik
Redmi 7A - szkło

Widzę jeszcze, że 7A ma większą baterię i szybkie ładowanie.
Ale na YT można znaleźć porównanie Xiaomi Redmi 7A z Huawei Y5 (2019) jeśli chodzi o szybkość otwieranych aplikacji. Y5 jest minimalnie szybszy.

Redmi 7A ma mniej ramu od alcatel’a i CPU na starszych rdzeniach cortex a53 (co wcale nie oznacza że będzie wolniejszy)