Huawei Y5II - CUN-L21, jak przywrócić oryginalną kompilację Plusa

Cześć!
Problem polega na tym, że coś mnie podkusiło, żeby zmienić soft telefonu na oryginalny Huawei (bez rootowania) - upgrade firmware przez kartę SD (/dload).
Paradoksalnie telefon lepiej chodził na sofcie od Plusa i chciałbym wrócić do tego brandowego, ale nigdzie nie mogę takiego znaleźć. Oczywiście kopii zapasowej brak :slight_smile:
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Z góry dzięki!
Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje, postaram się podać.

EDIT:
Android 5.1
aktualna kompilacja - CUN-L21C577B120
Jądro: 3.10.65+
EMUI 3.1

Najlepiej zainstalować rom od nowa(Plus)-trochę nie chce mi się wierzyć że czysty(niebrandowany)rom gorzej chodzi niż od operatora,przeważnie jest odwrotnie-duża liczba użytkowników przeinstalowuje romy od operatora by pozbyć się tych śmieci co instaluje operator,może jeszcze zrób full wipe i zobaczysz jak to chodzi.Mam tu link do brandu Plusa-nie wiem czego on tak dużo waży(2.3 GB)-C649B107:https://easy-firmware.com/index.php?a=browse&b=category&id=16573
Serwis wymaga rejestracji i masz 3GB free transferu na miesiąc.

Dzięki za odpowiedź i linka :slight_smile:
Paradoksalnie jest problem z instalacją niektórych aplikacji, np. Yanosik się instaluje ale nie uruchamia, przy okazji przestaje działać panel powiadomień (po deinstalcji Y i restarcie wszystko wraca co normy).
Fakt jest faktem, że śmieci jest dużo mniej, ale brakuje mi kilku brandowych śmieci, które były całkiem przydatne (np. licznik transferu).
Co do full wipe, to jestem w temacie telefonów zielony i pewnie takie coś bym zrobił przy poprowadzeniu “za rączkę”. Podejrzewam, że do tego potrzebny jest Windows, a takowy gości u mnie tylko na VM - jeśli by wystarczył, to w razie problemów, poproszę o pomoc.
A waga brandu… trochę śmiecia w nim jest :slight_smile:
Jeszcze raz dziękuję!

EDIT:
Ech, "You are trying to download an exclusive file.
Exclusive categories and files only downloadable by paid membership subscriptions."
Czyli dy, jak Marek :slight_smile:
Nie bardzo jest sens przerabiać konto na inne, jak i tak zamierzam skorzystać tylko raz.
Mam serwis niedaleko - chcą 60 zł za podmianę softu.
Przez święta jakoś wytrzymam :wink:

Zawsze można spróbować takiej apki :wink:

Dzięki!
Jakoś tak, mam opory moralne :slight_smile:
Próbowałaś tego może?
Jak z komputerem nie mam oporów, bo wiem (mniej więcej czasem, ale wiem) co robię, tak z telefonem jakoś tak nie bardzo :wink:

Nie, nie mam na czym, ale ludzie piszą, że działa dobrze.

Bo faktycznie działa, poradnik, który podlinkowałaś jest już trochę nieaktualny - mniej czynności trzeba wykonać, ale na mój problem (telefon) nie ma pełnych kompilacji a te, które ściągałem nie dały oczekiwanego rezultatu. Sam pomysł oszukania aktualizatora locachostem - super.
Zostaje mi przywrócenie brandu.
Dzięki serdeczne.

Ahas… bo szukałam czegoś w miarę sensownego o tym problemie “brand lepiej chodzi niż czysty rom”, ale mało znalazłam. W ogóle to nieco dziwne jest, ponieważ przeważnie bywa odwrotnie.
Ja bym mu zapodała coś czystego w miarę nowego żeby mieć fixy na czasie, a te drobnostki z brandowanego można zawsze dodać osobno. To są wszak zwykłe apki.
Z tego co czytałam o tym Yanosiku to to jakaś poracha jest. Ludzie mocno na niego narzekają.
Koniecznie musisz akurat jego mieć? Nie ma żadnych alternatyw?

A, bo to taki paradoks :wink:
Chyba zrobię tak, jak piszesz. Poszukam jakiegoś czystego, w najgorszym przypadku oddam go do serwisu na wgranie czystego. Byłem dzisiaj, ale panienka (no ofence), która robiła za głuchy telefon między mną a serwisantem… jakoś nie dogadaliśmy się :-), panel, kompilacja - wyrazy obce…i na razie to rozwiązanie odłożę. Poszukam jeszcze jakiegoś innego softu.
Yanosik ma ten plus, że łączy nawigację z ostrzeżeniami, kolejny plus to przyzwyczajenie :). Jest jeszcze Rysiek, ale to same ostrzeżenia, bez nawigacji. Co ciekawe mapy gugla chodzą ok, ale Mapy offline i nawigacja też nie działa. Gugiel w tej kompilacji blokuje konkurencję? Nic już mnie kuźwa nie zdziwi :smiley: