HUB USB - jaki wybrać

Witajcie!

 

Mam w laptopie 2x usb 3.0 i 1x usb 2.0.

Myślalem o zakupie podstawki chłodzącej (laptop się nie grzeje, ale przyda się do trzymania go na kolanach, a funkcja chłodzenia może sie kiedyś wydac potrzebna), która byłaby wyposażona w złącza usb (conajmniej jedno 3.0). Myślałem też nad zakupem huba usb, ważne żeby miał co najmniej 1 usb 3.0 i kilka złącz usb 2.0. Co polecacie? 

 

Do czego będę tego potrzebował? Podłączenie pendriva i dysku zewnętrznego pod usb 3.0 oraz myszki i zewnętrznej karty sieciowej pod usb 2.0.

 

Czekam na propozycje, nie chcę wydac ponad 100 zł wraz z przesyłką. :slight_smile:

Do trzymania na kolanach? kable, niewygoda itd. Rozumiem, że trzeba dbać o “fabrykę” i nie przegrzewać niektórych części ciała, ale z podkładką chłodzącą nie będzie Ci za bardzo wygodnie, poważnie. Masz specjalnie “tacki” do trzymania na kolanach. Jak chcesz na stole - wytłoczka do jajek i aktywny hub USB z czterema portami :slight_smile:

A czym się własnie rózni aktywny hub od pasywnego? :slight_smile:

 

W sumie na kolanach nie trzymalem go jeszcze ani razu, kupiłem go z myslą o studiach które będą w paździenriku a do tej pory używam go raczej jako stacjonarki. A myślałem o podstawce bo są niektóre z usb z tyłu i wyglądałoby to estetycznie, gdyby tam były podpięte te kable. Ale czekam na rady :smiley:

Aktywny hub usb ma podłączony zasilacz, który zapewnia prąd dla podłączonych urządzeń a nie jest to “ciągnięte” z USB komputera. Na odłączonym zasilaczu też oczywiście działa (chociaż nie zawsze…). Pamiętaj, że do USB podłącza się urządzenia ciągnące dużo prądu (dyski USB, czy karty Wifi) i jest to dużym obciążeniem dla linii prądowej szczególnie laptopa. Bardzo częstymi uszkodzeniami w laptopach jest właśnie, że “nie działają mi USB po prawej stronie” - pada jeden wewnętrzny hub USB. Podłączanie aktywnego huba USB wpływa też na mniejsze grzanie się laptopa.

Podładki USB są ‘cool’ (łącznie z tym, jakie mają zadanie), jednak dodatkowo tłoczą też kurz bezpośrednio w układy chłodzące laptopa, co przekłada się na to, że częściej trzeba laptopa czyścić.

Są dobre podkładki z hubem USB, ale poczytaj testy: niektóre potrafią być wyjątkowo głośne; poszukaj może taką z regulacją prędkości obrotów wiatraków i zwróć uwagę, aby nie miały jakiś chorych podświetleń LED - wygląda to fajnie przez 30 sekund, później to zmora.

A co byś mi polecił do 100 zł? Może to być podkładka lub hub usb. Pytam Ciebie bo chyba ogarniasz ten temat, a testy nie zawsze są wiarygodne. :slight_smile:

Tu masz  test u konkurencji. Pamiętaj też, że ważny jest rozmiar laptopa. Patrz też, gdzie masz wlot powietrza. Nie piszesz, jaki masz model - np. mój ProBook 4720s jest całkowicie zabudowany od spodu, więc podładka za dużo by nie dała… No może by troszkę dmuchała w baterię.

MSI CX61. :slight_smile: Dziekuję :wink:

No ale ciężko znaleźć zdjęcie danego laptopa “od spodu”. Co wyguglałem:

 

 

Zgadza się? Pokaż (może zdjęcie od spodu?) gdzie są wloty powietrza. Kurzem nie masz co się martwić, laptop wygląda na wyjątkowo prosty do czyszczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tylko że on mi się nie grzeje, chciałem podkładkę z typowo estetycznych powodów (mniej kabli widocznych - większość urządzeń podłączyłbym z tyłu, do hubów na podkładce), wiatraka pewnie bym nie używał :smiley: Wiem, że trochę idę okrężną drogą. HUB USB jak najbardziej też wchodzi w grę.

 

Dobre zdjęcie wyguglałeś. Mogę zrobić swojemu, ale wygląda identycznie, a pokrywy nie zdejmę bo utrace gwarancję. :slight_smile:

No nie ma sensu, jak nie chcesz chłodzić - chodziło mi o zdjęcie Z POKRYWĄ żeby zobaczyć, gdzie są otwory wlotowe (powietrze).

A porzucając pomysł podkładki to poleciłby ktoś dobry hub usb 3.0 ? :slight_smile:

Ta podstawka wygląda ciekawie. Do tego ma usb z tyłu, na czym mi zalezy. Wydaje się idealna dla mnie.

 

Nie ma podobnej wersji dopasowanej do 15,6"? Szukam ale nie znajduje.

 

Jakieś inne propozycje?