HUB USB - jaki wybrać

(Phinsectoman) #1

Witajcie!

Mam w laptopie 2x usb 3.0 i 1x usb 2.0.

Myślalem o zakupie podstawki chłodzącej (laptop się nie grzeje, ale przyda się do trzymania go na kolanach, a funkcja chłodzenia może sie kiedyś wydac potrzebna), która byłaby wyposażona w złącza usb (conajmniej jedno 3.0). Myślałem też nad zakupem huba usb, ważne żeby miał co najmniej 1 usb 3.0 i kilka złącz usb 2.0. Co polecacie? 

Do czego będę tego potrzebował? Podłączenie pendriva i dysku zewnętrznego pod usb 3.0 oraz myszki i zewnętrznej karty sieciowej pod usb 2.0.

Czekam na propozycje, nie chcę wydac ponad 100 zł wraz z przesyłką. :slight_smile:

(bachus) #2

Do trzymania na kolanach? kable, niewygoda itd. Rozumiem, że trzeba dbać o “fabrykę” i nie przegrzewać niektórych części ciała, ale z podkładką chłodzącą nie będzie Ci za bardzo wygodnie, poważnie. Masz specjalnie “tacki” do trzymania na kolanach. Jak chcesz na stole - wytłoczka do jajek i aktywny hub USB z czterema portami :slight_smile:

(Phinsectoman) #3

A czym się własnie rózni aktywny hub od pasywnego? :slight_smile:

W sumie na kolanach nie trzymalem go jeszcze ani razu, kupiłem go z myslą o studiach które będą w paździenriku a do tej pory używam go raczej jako stacjonarki. A myślałem o podstawce bo są niektóre z usb z tyłu i wyglądałoby to estetycznie, gdyby tam były podpięte te kable. Ale czekam na rady :smiley:

(bachus) #4

Aktywny hub usb ma podłączony zasilacz, który zapewnia prąd dla podłączonych urządzeń a nie jest to “ciągnięte” z USB komputera. Na odłączonym zasilaczu też oczywiście działa (chociaż nie zawsze…). Pamiętaj, że do USB podłącza się urządzenia ciągnące dużo prądu (dyski USB, czy karty Wifi) i jest to dużym obciążeniem dla linii prądowej szczególnie laptopa. Bardzo częstymi uszkodzeniami w laptopach jest właśnie, że “nie działają mi USB po prawej stronie” - pada jeden wewnętrzny hub USB. Podłączanie aktywnego huba USB wpływa też na mniejsze grzanie się laptopa.

Podładki USB są ‘cool’ (łącznie z tym, jakie mają zadanie), jednak dodatkowo tłoczą też kurz bezpośrednio w układy chłodzące laptopa, co przekłada się na to, że częściej trzeba laptopa czyścić.

Są dobre podkładki z hubem USB, ale poczytaj testy: niektóre potrafią być wyjątkowo głośne; poszukaj może taką z regulacją prędkości obrotów wiatraków i zwróć uwagę, aby nie miały jakiś chorych podświetleń LED - wygląda to fajnie przez 30 sekund, później to zmora.

(Phinsectoman) #5

A co byś mi polecił do 100 zł? Może to być podkładka lub hub usb. Pytam Ciebie bo chyba ogarniasz ten temat, a testy nie zawsze są wiarygodne. :slight_smile:

(bachus) #6

Tu masz  test u konkurencji. Pamiętaj też, że ważny jest rozmiar laptopa. Patrz też, gdzie masz wlot powietrza. Nie piszesz, jaki masz model - np. mój ProBook 4720s jest całkowicie zabudowany od spodu, więc podładka za dużo by nie dała… No może by troszkę dmuchała w baterię.

(Phinsectoman) #7

MSI CX61. :slight_smile: Dziekuję :wink:

(bachus) #8

No ale ciężko znaleźć zdjęcie danego laptopa “od spodu”. Co wyguglałem:

Zgadza się? Pokaż (może zdjęcie od spodu?) gdzie są wloty powietrza. Kurzem nie masz co się martwić, laptop wygląda na wyjątkowo prosty do czyszczenia.

(Phinsectoman) #9

Tylko że on mi się nie grzeje, chciałem podkładkę z typowo estetycznych powodów (mniej kabli widocznych - większość urządzeń podłączyłbym z tyłu, do hubów na podkładce), wiatraka pewnie bym nie używał :smiley: Wiem, że trochę idę okrężną drogą. HUB USB jak najbardziej też wchodzi w grę.

Dobre zdjęcie wyguglałeś. Mogę zrobić swojemu, ale wygląda identycznie, a pokrywy nie zdejmę bo utrace gwarancję. :slight_smile:

(bachus) #10

No nie ma sensu, jak nie chcesz chłodzić - chodziło mi o zdjęcie Z POKRYWĄ żeby zobaczyć, gdzie są otwory wlotowe (powietrze).

(Phinsectoman) #11

A porzucając pomysł podkładki to poleciłby ktoś dobry hub usb 3.0 ? :slight_smile:

(Phinsectoman) #12

Ta podstawka wygląda ciekawie. Do tego ma usb z tyłu, na czym mi zalezy. Wydaje się idealna dla mnie.

Nie ma podobnej wersji dopasowanej do 15,6"? Szukam ale nie znajduje.

Jakieś inne propozycje?