Hub USB - stabilne połączenie?

Witam, upatrzyłem sobie taki hub :

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … ilink.html

Którego kupię najprawdopodobniej w następnym tygodniu właśnie w komputroniku (chyba, że wszystkie wykupią).

Sympatyczny ludzik, umili trochę pracę :wink: dlatego moje pytanie brzmi, czy połączenie jest stabilne? aby przy kopiowaniu pliku nagle go nie urwało.

Dziękuję, pozdrawiam/

Raczej nie ma problemów z urwaniem przy kopiowaniu, co najwyżej będzie kopiowało wolniej, jeżeli będziesz robił na np. dwóch urządzeniach jednocześnie. Problem tego hub raczej jest taki że on jest pasywny (nie wiedzę tam nie gdzie dodatkowego zasilacza), wydajność prądowa jednego złącza USB (500mA) jest dzielona na więcej, problem może się pojawić kiedy podłączysz więcej prądożernych urządzenie (np. mp3 które się ładuje przez USB, przenośne dyski twarde 2.5cala, ale pendrivery do nich nie należą), moim zdaniem lepiej zainwestować w hub aktywny (ma dodatkowy zasilacz).

Do niego będzie podłączany pendrive, nadajnik od klawiatury, dysk twardy przenośny i ewentualnie telefon komórkowy. Rzadko się zdarzy, abym miał podłączone wszystko na raz - najczęściej będę miał dysk + pendrive + nadajnik (nadajnik zawsze), dlatego sie pytam :wink:

A, i ten Hub jest w 100% 2.0? Są takie, że dwa gniazda są 1.1, a dwa 2.0. Takiego nie chcę.

Raczej jest w 100% jest 2.0, ale jeżeli chcesz mieć prawie zawsze dysk + nadajnik, to ja bym wziął jednak aktywny (nadajnik też trochę prądu bierze).

Szkoda, bo ten pajacyk wygląda przesympatycznie :slight_smile: Zaryzykuję, najwyżej podłączę nadajnik na tyły :wink:

No cóż, twoja decyzja :wink: .