Hurtowe zmienszanie zdjec? Jaki program?

Witam, posiadam program graficzny Paint Shop Pro 9.0, jak do tej pory wystarczal do obrobki zdjec. Niestety potrzebuje za jednym zamachem zmniejszyc ok 1800 zdjec i szukam darmowego programu ktory to zrobi, szukalem takiej opcji w PSP9 ale nie moge znalesc, mozecie cos polecic ?

Ew moze ten PSP9 posiada taka opcje tylko ja nie potrafie znalesc…?

Pozdrawiam

PILNE

Jacek23.

Witam.Np.darmowy IrfanView,wykorzystać trzeba opcję "przetwarzanie wsadowe"program jak i spolszczenie do pobrania na vortalu.

Program ImageResizer jest częścią MS Powertoys:

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedz … rogramy.pl.zip

A ja takie rzeczy robię w XnView

VSO Image Resizer 2.0.1.9

Producent: Vso-Software

w opcjach język polski - sam używam prosty do bólu i łatwy.

Licencja: Freeware (bezpłatna)

Rozmiar: 3,8 MB

System: Windows 2000/XP/Vista

link - http://www.vso-software.fr/products/ima … esizer.php

VSO Image Resizer służy do masowej zmiany wielkości wybranych plików graficznych. Cały proces odbywa się automatycznie, użytkownik musi jedynie wybrać format zapisu, rozdzielczość, jakość oraz ewentualny folder docelowy. Można również ustalić czy oryginalne zdjęcia mają być nadpisywane czy program ma tworzyć nowe zdjęcia.

Dzięki tej aplikacji w szybki sposób można stworzyć miniaturki zdjęć na potrzeby galerii. Ciekawą funkcją jest możliwość naniesienia na obraz wybranej grafiki - dzięki temu można stworzyć zdjęcia z własnym unikalnym oznaczeniem (znak wodny). Użytkownik może ustalić czy naniesiony znak wodny ma być przeźroczysty oraz w którym miejscu na zdjęciu ma się pojawić.

Trochę tego było:

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&s … 87&spell=1

http://www.faststonesoft.net/DN/FSResizer26.zip

Polecam IrfanView, tak jak model12

Możesz też jak masz pakiet offica zainstalowany: MS Office Picture Menager użyć do tego.

możesz również stworzyć w Photoshopie własna Actions (Zadanie) a potem stworzyć droplet. Później przeciągasz obrazki na droplet i puszczasz, i wszystko robi się automatycznie.