Hurtownie komputerowe w Polsce


(T Kaczmarek) #1

Witam. Jak w temacie poszukuje największych hurtowni komputerowych w Polsce. Najlepiej jakby miały sklepy internetowe, ale nie koniecznie. prosiłbym o adresy www. Dzięki


(system) #2

http://www.gral.pl - znajdziesz tam wszystko ..... chyba wszystko. Dla mnie - de best. pozdrawiam.


(Core 2 Duo) #3

sam szukam czegos takiego...


(T Kaczmarek) #4

To jest spory problem Wam powiem. Jest http://www.komputronik.pl ale nie grzeszą cenami. Jest http://www.proline.pl ale nie miałem przyjemności tam kupować.


(Michal Kolatek) #5

Polecam http://www.znak.pl, jak ojciec rozmiawiał w sklepie znaku to badziewia mu nie polecili. i nie plombują obudów


(T Kaczmarek) #6

Wszystko ok ale Znak nie prowadzi sprzedaży hurtowej, a ja potrzebuje podpisać umowę partnerską. Nadal nic. Aha polecam http://www.pinia.pl/ jest sporo opinii o sklepach. Proline cienko tam wypada.


(Core 2 Duo) #7

Ja bym ci polecał Znak tam jest najtaniej. komputronik to drożyzna. nie polecam! zresztą sam zobacz...


(Kpc21) #8

nie widziałeś postu bigOS-u??


(MarS) #9

Żadna hurtownia nie sprzeda Ci po cenach hurtowych bez rejestracji.


(Ubuntu) #10

http://action.pl/


(T Kaczmarek) #11

Przecież wyraźnie napisałem, że chce nawiązać współprace partnerską czyli jest to jednoznaczne z rejestracją. A jeżeli znasz jakieś inne hurtownie niż KT to podaj proszę linki.


(MarS) #12

ABC Data http://www.abcdata.pl

Prowadzą sprzedaż przez system Interlink2000 http://www.interlink.pl

TechData http://www.techdata.pl

Incom http://www.incom.pl

AB http://www.ab.pl

Sprzedaż przez http://dealer.ab.pl (można się zalogować w wersji demo i zobaczyć ofertę bez cen)

Techmex http://www.techmex.pl

Sprzedaż przez moduł Morfeusz http://www.morfeusz.pl

Megabajt http://www.megabajt.com.pl

Sprzedaż przez moduł Megasam http://b2b.megabajt.com.pl/login.asp

Veracom http://www.veracomp.pl

Sprzedaż przez VZAM http://www.vzam.pl

Konsorcjum FEN http://www.fen.pl

To z takich sensownych partnerów wszystko :wink:


(system) #13

Ja znam tylko hurtownię action. Jak na hurtownię ceny mają takie sobie:

Core2Duo E6300: 695zł

GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Zalman) (1,2ns) (540/1500) - 744zł

GEIL DDR2 1024MB PC800 DUAL 2 x 512 ULTRA - 567,30 zł


(baldes) #15

Jestem właścicielem firmy komputerowej od 18 lat … i powiem jedno - jeśli myślisz o tym “biznesie” daj sobie spokój. Rynek komputerowy z punktu widzenia sprzedawcy to muł i wodorosty. Chętnie udzielę Tobie i innym wyczerpujących informacji. Więc śmiało pytaj.
Co do meritum pytania to się uśmiałem co większość wypisuje jako odpowiedź - większość podaje jako hurtownie sklepy i w dodatku o marnej reputacji. Konkretnie odpowiedział Msprungk - faktycznie podał hurtownie/dystrybutorów - oczywiście nie wszystkich - generalnie w PL liczą się AB, ABCData, Action, reszta to też dystrybutorzy ale o mniejszym asortymencie albo bardziej ukierunkowani.
Teraz najważniejsze - większość produktów - powtarzam większość ! kupisz taniej w sklepach internetowych niż w hurcie a w innych przypadkach kupisz co najwyżej w tej samej cenie - spowodowane jest to tym, że w pewnym momencie dystrybutorzy zaczęli sprzedawać bezpośrednio w swoich sklepach internetowych z pominięciem sklepów.
Przykładowo ACTION - jego sklep internetowy to Sferis.pl - w hurcie mają dokładnie te same ceny co w sklepie internetowym co do grosza z tą różnicą, że w sklepie wysyłkę masz często za darmo a w hurcie musisz płacić.
AB - ich sklep zadowolenie.pl - tutaj droższe produkty masz taniej niż w hurcie - drobnicę kupisz taniej w AB ale zawsze płacisz za wysyłkę do 3k - 30 zł - w ich sklepie powyżej 100 zł masz za darmo wysyłkę i w dodatku większy wybór bo części produktów sprzedają tylko przez zadowolenie z pominięciem hurtu. Duże sklepy internetowe takie jak morele x-kom są podpięte pod magazyny hurtowni - stąd stany magazynowe pokrywają się co do sztuki ze stanami magazynowymi np ABCDaty - składając zamówienie zlecenie idzie do magazynu dystrybutora a sklep narzuca sobie 0,5% marży - ponieważ nie muszą trzymać tyle towaru na magazynie, nie ryzykują zmianą cen, i większość roboty wykonuje system - przy odpowiednio dużych obrotach jest z tego ładny zarobek. Ty mając sklep - musisz to zamówić - wystawić - opłacić dodatkowe koszta a na końcu przyjdzie Ci klient i powie, że w internecie jest taniej !!! A Ty za tyle co jest w internecie nie jesteś w stanie kupić - bo nie obracasz miesięcznie milionami i nie ustalasz cen i promocji bezpośrednio z producentem a dystrybutor służy tylko do zarządzania magazynem. Podsumowując na handlu się nie zarabia już. Kiedyś zarabiało się na usługach - serwisie ale to też już się kończy ponieważ większość sprzętu jest coraz bardziej “bezobsługowa”. Kiedyś sieci komputerowe się kładło (trzeba było zbudować sieć - położyć kable - korytka - powiercić i skonfigurować) teraz klient kupuje sobie albo dostaje od operatora już skonfigurowany router wi-fi - stawia w domu i wszystko działa. Drukarki kiedyś się naprawiało - konserwowało - teraz są w takich cenach, że się kupuje nową. Jak klient przyniesie laptopa bo trzeba wymienić matrycę czy naprawić płytę główną i słyszy 300 zł to kupuje nowego laptopa albo po-leasingowy za te same pieniądze … Część sprzętu jest robiona w ten sposób, żeby się nie dało naprawić albo brak części itd. itd. Dlatego tak szybko ubywa sklepów komputerowych - bo w małych siedzieli fachowcy do których przychodziło się kupić ale i po wiedzę - teraz wiedza jest w internecie a Ci z wiedzą kupią też w internecie bo w sklepie drożej - Ci bez wiedzy idą do marketów w stylu nie dla idiotów czy media expert bo myślą, że tanio a wychodzą z szajsem (modele tylko na wyłączność, żeby ceny w ceneo nie można było sprawdzić) i dodatkowym ubezpieczeniem za 300 i więcej złotych na sprzęt które nic nie daje a na którym to ubezpieczeniu market zarabia więcej niż na sprzęcie - ja nie mam sumienia wciskać tego szajsu swoim klientom bo ich szanuje … Więc się zastanów zanim zdecydujesz się marnować czas w tym “biznesie”…


(WODZU) #16

Odpowiedziałeś na wpisy sprzed 11 lat :wink: Ale fajnie że podzieliłeś się wiedzą z tego zakresu :+1:


(baldes) #17

faktycznie - dopiero teraz popatrzyłem na daty :slight_smile: mało tematów w takim razie w tym dziale :wink: