HWMonitor i SpeedFan pokazują wyraźnie odmienne temperatury

Witam. Jak w temacie, wspomniane wyżej programy pokazują inne temperatury na rdzeniach procesora. Czym może być to spowodowane? Czy dane programy pokazują temperatury w innych częściach procesora? Załączam zdjęcie ukazujące różnice: 17,16 stopni SpeedFan, 32,32 Monitor. Jakieś sugestie? Który program jest bardziej wiarygodny?

Nie używaj Speedfana, bo pokazuje bzdety.

Jak coś najnowsza Aida 64, CPU-Z, GPU-Z, Hwmonitor, HwInfo.

Okej. Dzięki, Kolego. Sprawdzę Aidę i porównam z HWMonitor.
To od razu zapytam o HWMonitor:
U mnie, podczas sprawdzania temperatur, te temperatury pokazywane przez HWMonitor zmieniają się co sekundę. Wydaje mi się, że gdy poprzednim razem używałem tego programu, temperatury były bardziej stabilne i rzadziej zmieniały swoją wartość. Czy to jakieś zmiany w najnowszej wersji programu i ten program serio jest w stanie przedstawić temperatury w danej sekundzie?

Nie mam pojęcia i poczytaj, co piszą. Widzę, że dane zmieniają się szybko, ale czy co 1s?

No u mnie co sekunda, to inna wartość. Oczywiście zmiany nieznaczne, w przedziale 1-2 stopni, ale to trochę mało wiarygodne dla mnie, że ten program mógłby pracować z taką dokładnością.

Programy, to tylko narzędzia pomocnicze.

SpeedFan to najgorsze, przekłamujące badziewie jakie kiedykolwiek powstało. Ten program powinien zostać trwale usunięty i niedostępny dla użytkowników. Tak jak napisał powyżej JNJN użyj Aida 64, CPU-Z, GPU-Z, Hwmonitor, HwInfo.
Tyle w temacie.