Hynix, dobra pamięć ram?

Witam.

Dziś poszedłem do sklepu, i chciałem kupić Kingstona DDR2 1GB 667Mhz, ale sprzedawca doradził mi że lepszym od niego jest Hynix DDR2 1GB 667Mhz, podobno koście tych procesorów, woqule się nie grzeją, i są lepsze od Kingston, tak powiedział sprzedawca, więc ja ją zamówiłem, ale mam jedno drobne pytanie, czy to prawda że ta pamięć jest lepsze od Kingston ?

Pozdrawiam.

Ten “sprzedawca” pewnie chce sie pozbyć tych pamięci ze sklepu i ci je na siłe wciska…

Raczej NIE…

heh, no to się mu udało, no nic, przetestuje tą pamięć, zobaczę jak będzie działać, a jak będzie nie stabilna, to oddam ją pod pretekstem że mi “nie działa”, i wtedy kupie kingstona.

Od razu mu ją oddaj (powiedz że się gryzie z pamięcią którą już posiadasz) i kup pamięć do której nie będziesz miał w przyszłości problemu dokupić drugiej takiej samej do Duala.

Pamięci firmy Hynix nie są wcale złe. Mam pamięć tej marki w laptopie i działa bez najmniejszych problemów. Oczywiście to czy ta pamięć spełni twoje wymagania, to zależy tylko od tego czego od tej pamięci oczekujesz. Jeśli kupujesz ją z zamiarem podkręcania, to oczywiście możesz kupić coś lepszego. Jednak pamięć sama w sobie nie jest zła. Przypomnę, że w kartach graficznych Radeon pod AGP najczęściej stosowanymi pamięciami, były właśnie kostki Hynix i Samsung, a karty były dość podatne na OC i przynajmniej te, z którymi ja miałem okazję pracować - bezproblemowe.

Bywa że kingston robi ramy na kościach Hynixa więc nie wymaga to większego komentarza?

Kingston nie produkuje kości, produkuje tylko całe moduły (kości najwyżej może remarkować).