HYPER-V lub cokolwiek innego i problem z AMD-V

Witam,

Mam problem ze sprzętową wirtualizacją. W BIOS-ie nie mam opcji do włączenia lub wyłączenia AMD-V, jednak jest opcja SVM - Secured Virtual Machine.

Gdy opcja SVM jest włączona, CPU-Z melduje że mój procesor nie wspiera AMD-V, wszystkie maszyny wirtualne (HYPER-V, VMWare, VirtualBox itp.) startują z systemami 32-bitowymi i nie działa to najgorzej, z systemami 64-bitowymi działa tylko HYPER-V i VMWare. Działa to chyba za dużo powiedziane, bo idzie jak krew z nosa :smiley:

Gdy opcja jest wyłączona przy próbie startu czegokolwiek 64-bitowego wyświetlają się błędy. HYPER-V wypluwa że usługa hypervisora nie jest włączona. Przy próbie startu jakiejkolwiek usługi z HYPER-V w nazwie, usługa się od razu wyłącza.

Tak wygląda output CPU-Z i programiku AMD do sprawdzania, czy jest włączona wirtualizacja:

http://i46.tinypic.com/34hjhxc.png

Gdy opcja SVM jest włączona, CPU-Z na liście wspieranych zestawów instrukcji nie wyświetla AMD-V. Programiku od AMD przy włączonej opcji SVM nie uruchamiałem, ale przypuszczam że będzie to samo.

Moja konfiguracja:

System: Windows 8

Mobo: ASUS M5A78L-M/USB3

Procesor: AMD Buldozer FX-4110

Aha, i nie mam zainstalowanych sterowników od ASUS-a, bo nie da się ich zainstalować na Win 8. Wszystko działało od razu po instalacji systemu. Przypuszczam że Windows pobrał coś z Windows Update.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

przeczytałem gdzieś że to może być przez bios

więc aktualizacja biosu

też już to widziałem, ale mam złe przeżycia związane z aktualizacją biosu i trochę się tego boję :smiley: jeden bad sector na pendrive/dawniej dyskietce i nowa płyta…

to może być przez brak sterowników do chipsetu? nie mogłem zainstalować żadnych bo instalator asusa wykrył że to nie win 7.

w nowych płytach nie trzeba korzystać z pendrive dyskietek płyt i innych urządzeń zewnętrznych wystarczy uruchomić bios przejść do ostatniej zakładki i tam jest opcja do aktualizacji(sam tak aktualizowałem) w której wybierasz dostęp do dysku

jeżeli z urządzeniem nie bylo żadnych problemów typu spadł, miał badsectory, nie uruchamiał ,nie się przerywało to prędzej będziesz świadkiem jakiekolwiek wypadku na drodze albo sam będziesz miał wypadek niż się nie uda

Nie zapomnij zresetować biosu po aktualizacji

brak sterowników to też możliwe sterowniki wystarczy zainstalować w trybie zgodności z win7 sp1

Dobre, zaktualizowałem BIOS i zainstalowałem sterowniki od chipsetu dla Windows 8 od AMD. Te od Asusa nie działają.

Dalej działa jak krew z nosa :smiley:

To testuj wersje 32x one działają na virtualizacji bez problemu.

Sam nie mogę korzystać na virtualizacji z systemów 64x tylko 32x i nie narzekam, mniej to ramu bierze mniej miejsca na dysku.

Tak dotychczas robiłem, ale niektórych systemów nie ma w 32-bitach :frowning:

Np. WIndows Server 2012.

Zaczekam na sterowniki do Windows 8 i pomęczę tandeciarzy (Asusa) jak nie będzie działać.

Dodane 28.09.2012 (Pt) 1:40

Działa :slight_smile:

  1. Zaktualizowałem BIOS do wersji która obsługuje mój procesor.

  2. Włączyłem opcje SVM w BIOS-ie.

Teraz CPU-Z wyświetla że mój procesor nie wspiera AMD-V, ale maszyna działa ok.