Hyper-V Server 2016 - NIC i różne VLAN-y

Witam!
Zainstalowałem sobie Hyper-V Server 2016 na jednym z serwerów. Po konfigurowałem sobie zarządzanie i LACP. Na fizycznym switch-u puściłem 3 VLAN-y i teraz nie do końca wiem jak skonfigurować na Windows-ie. Do zarządzania chciałbym użyć VLAN-u powiedzmy 10, który ma nie być dostępny dla maszyn wirtualnych a maszyny wirtualne mają mieć dostęp do 11. Póki co mam dostęp z hipervisora do DHCP i DNS-ów ale próbując zrobić kolejny switch wirtualny z tagowanie na 11 i wpinając go w maszyny nie pobiera mi adresów.

Po drodze na switchach masz trunki? Nie przypisałeś czasem IP do LAGa? LAG powinien być transparentny, IP powinien dostać vSwitch.

Na MS Network Interface nie mam żadnego IP, na jednym vSwitchu ustawiłem adres ręcznie, żeby mieć jakiś inny dostęp niż przez CLI, a drugi vSwitch też ustawiony w tryb external miał być dla maszyn wirtualnych, czy na nim też mam ustawiać IP? Chciałbym żeby maszyny dostawały na początku adres i DNS-y z DHCP.

Z tego co zrozumiałem to vSwitch typu External może być tylko jeden i on służy do zarządzania, dla maszyn muszę zrobić vSwitch typu internal i tam otagować to VLAN-en