Hyper-V Server Free i Windows Server instalacja jako VM

Witam, dostalem stary serwer HP z 6’cioma 70gb dyskami i mam pytanko o proces instalacji

plan jest taki 3xRaid1 na pierwszym hyper-v 2016 free z iso na drugim i trzecim WS jak to powinno wygladac w skrócie ?

konfiguracja raid z ustawieniem dysku startowego, instalacja hyper-v free 2016 i format pozostalych dyskow (NTFS?) nastepnie polaczenie zdalne z hyper-v managera i instalacja virtualek na pozostalych 2 dyskach ?

Generalnie wirtualek nie instaluje się na fizycznych dyskach, tylko na wirtualnych, które z punktu widzenia hosta są plikiem. Łatwiej tym zarządzać / przenosić itd. Narzut na wydajność jest minimalny. Najwygodniej połącz te dyski w jeden duży.

Dokladnie tak na fizycznych dyskach powiedzmy D i E maja być dyski virtualne z WS , jest potrzeba na osobnych. czylo workflow prawidlowy w miare ?

Wydaje się OK. Przy alokacji miejsca, o ile wybierzesz statyczną, pamiętaj o zostawieniu zapasu na snapshoty.

Kombinujesz bez sensu. Licencja na WS pozwala zainstalować WS na Hyper-V pod WS. Nie muszisz kombinować z darmowym hyper-v, gdy możesz postawić WS i w ramach tej samej licencji wirtualizować ten sam WS.

Mam licencje na 2 instancje WS jedna DC druga SQL i backup virtualek wiec nie ma sensu instalowac Hypera pod WS

Jak uważasz, ale wg mnie to dziwnie rozwiązanie.