HyperV - dostęp do WiFi

Cześć,

Czy w maszynie wirtualnej HyperV można włączyć obsługę karty sieciowej WiFi? Przeszukałem chyba wszystkie ustawienia i nie znalazłem odpowiedniej opcji.

Gość Hyper-V może dostać dostęp do wirtualnego interfejsu sieciowego, ale dla niego będzie to karta przewodowa, nie Wi-Fi.

Dla swoich systemów gości będziesz musiał stworzyć wirtualny switch - http://www.techrepublic.com/blog/window … t-hyper-v/

@mktos

Dzięki, ale nie mam możliwości podłączenia internetu kablem.

Nie musisz podłączać internetu kablem, wirtualny switch da się zrobić i na połączeniu przez Wi-Fi. Dokładnie tak samo jak na połączeniu kablowym.

http://superuser.com/questions/469806/w … net-access

Jeśli nie zadziała (bo Wi-Fi z Hyper-V jest kapryśne - przynajmniej mam taki wniosek z emulatora WP8) to mimo wszystko da się to zrobić:

http://superuser.com/questions/531590/w … -host?lq=1

Ale maszyna wirtualna nie będzie tego rozpoznawała jako połączenie bezprzewodowe, dla niej będzie to jak zwykłe połączenie kablowe.

Chyba nic z tego nie będzie, Ubuntu się zawiesza na szukaniu sieci, a Android nie chcę w ogóle włączyć WiFi.

Maszyna wirtualna nie zobaczy karty bezprzewodowej. Hyper-V nie potrafi zwirtualizować karty bezprzewodowej. Dla twojego Ubuntu czy Androida system nie będzie posiadał w ogóle Wi-Fi.

Hyper-V potrafi tylko stworzyć na maszynie wirtualnej kartę przewodową, która będzie przesyłała dane przez kartę bezprzewodową komputera hosta. Czyli Ubuntu zobaczy połączenie sieci przewodowej, ale transmisja pójdzie przez twój system Windows bezprzewodowo.

VirtualBox potrafi wirtualizować urządzenia USB, więc dodatkową kartę zewnętrzną da się przenieść do maszyny-gościa i dla niej to będzie interfejs bezprzewodowy. Wewnętrznej - niestety nie.

Ok, pokombinuję jeszcze.