I co będzie z Kubicą?

(Prima01) #1

Czy myślicie, że Kubica ma jeszcze szansę wygrać? My razem z moim znajomymi trzymamy za niego kciuki, ale niestety ostatnio ciągle słyszymy, że ciągle coś się dzieje z jego bolidem, może to pech, a może ktoś coś przy nim majstruje specjalnie? Co o tym myślicie? A propos Kubicy, to jak ostatnim razem szukałem tel. dla brata na stronie Vobis, to zobaczyłem, że tam maja jakiś konkurs,że można nawet wygrać spotkanie z Robertem, tylko trzeba wymyślić jakieś hasło czy coś takiego. Kurcze fajnie by było, nawet gdyby nie zajął jakiegoś znaczącego miejsca, uścisnąć mu dłoń:).

(Gardner) #2

No Kubica na pewno wygra, bo BMW kupiło technologię od kosmitów, no ale jak widać się nie sprawia, to teraz kupuje podzespoły z fabryki Ursusa i mają nadzieję, że będzie lepiej i będą wykręcać czasy tak 5 sekund na okrążenie przy obciążeniu 700kg + doczepiona cysterna.

No pewnie, że Kubica nie wygra już... Po prostu BMW nic nie zrobiło dobrze... olali poprzedni sezon, a w tym pokazali, że umieją marnować czas... Teraz to tylko mogą postarać się, żeby w ogóle mieć jakieś punkty. Jedyna szansa to to, że ten sezon też sobie odpuszczą i wezmą się porządnie za ten bolid...

(hevet) #3

Jakim by Robert Kubica był dobrym kierowcą to i tak nie będzie miało to znaczenia,jak jego bolid raczej się nadaje na jazdę rekreacyjną po mieście.Co to za sport gdzie 90% sukcesu to dobry samochód?Niech wszystkim kierowcom dadzą identyczne bolidy to dopiero wtedy się przekonamy na co stać danego kierowcę.

(fiesta) #4

Formuła I to nie tylko konkurencja dla zawodników ale i dla teamów i konstruktorów.

A odnośnie tematu w teamie BMW nie ma najmniejszych szans na dalszy rozwój w karierze sportowej.

(Goodprogram) #5

Pewnie przygotowują bolid na sezon 2014.

(hevet) #6

Raczej głównie teamów i konstruktorów.

(Kpc21) #7

A czy gdyby Kubica chciał zmienić zespół z BMW na jakiś inny, czy byłby z tym wielki problem? Ma z nimi podpisaną jakąś umowę?

Sorry że się pytam, ale nie interesuję się zbytnio F1, a chciałbym to wiedzieć.

(hevet) #8

To chyba oczywiste,że ma.

(fiero) #9

Ma umowę podpisaną na ten sezon. Na przyszły może mieć już z innym zespołem. To wiadomo oficjalnie a naprawdę jak jest to wie tylko sam Kubica i jego menadżer.

Niestety ten sezon pokazał że zespół BMW nie jest zespołem elastycznym i trzymają się ściśle programu. Podwójne dyfuzory były już gotowe na wyścig w Barcelonie ale zespól ich nie wprowadził bo nie przeszły wystarczającej ilości testów. Nie mieli zupełnie nic do stracenia bo i tak jeżdżą na końcu stawki więc mogli podjąć ryzyko ale niestety kolejny raz pokazali że najważniejszy jest porządek choćby za cenę ostatnich miejsc.

(system) #10

jak dla mnie to najlepiej gdyby przeszedł do ferrari razem z alonso - przynajmniej kola by mu dobrze zakladali :confused:

(Szarex2 0) #11

Kubica w BMW nie ma żadnych szans, przynajmniej w tym sezonie. Formuła 1 to przede wszystkim wyścig konstruktorów i teamów. Wystarczy spojrzeć na kierowców teamu Brawn GP. W tamtym sezonie się nie liczyli, a teraz błyszczą.

(Bambit) #12

Spokojnie. Po trzech owocnych latach zespół przechodzi problemy ale to wciąż ten sam zespół, który zapewnił postęp w rozwoju od czasu jego utworzenia. Nic nie stanie się z dnia na dzień ale już w Turcji zapewne widoczna będzie poprawa osiągów. Co do samego Roberta pewne jest iż nadal jest znakomitym kierowcą i nadal będzie dążył do tego by osiągnąć swój cel.

Wpadki zdarzają się w każdym zespole tak nawiasem mówiąc Ferrari popełniło ich w tym sezonie najwięcej. Jestem pewien, że wielkie zespoły wrócą do gry jeszcze w tym roku chociaż na mistrzostwo szanse są już w zasadzie tylko matematyczne.

(fiesta) #13

Tylko czego durnowate przepisy decydują o wynikach ?? Powinny one wyrównywać szanse a nie pogłębiać już istniejącą przepaść.

(Goodprogram) #14

Może dlatego że w zeszłym sezonie ich nie było ? scratchhead.gif

Ferrari zrobiło tyle błędów co bmw.

Jakie konkretnie ?

BMW jest tam gdzie jest, przez to że oni nic nie zrobili przed sezonem, a inni się ulepszyli.

(fiesta) #15

Np dodatkowe wyposażenie + niezmieniona waga bolidu, co dyskryminuje zawodników cięższych i wyższych.

(mariano19) #16

(Goodprogram) #17

O rly :expressionless:

Mi tego gadać nie musisz.

Co z tego że była honda, skoro zarząd sie zmienił ? Z konstrukcji z zeszłego roku nic nie zostało. Kapiszi ?

(mariano19) #18

Przeczytaj jeszcze raz swój wcześniejszy post, ten który wyżej zacytowałem....