I co z tym nowym wyglądem strony?

Nie opłaca mi się chyba pisać osobnego tematu, więc napiszę to tutaj.

W pierwszym newsie o nowej wersji dp znajdują się 3 linki prowadzące do beta.dobreprogramy.pl :wink:

Woooolno wszystko działa, są błędy. Nie można się zalogować na forum bezpośrednio przy nim, żeby się na portal zalogować trzeba po wpisaniu hasła i loginu zamknąć okno logowania, bo samo nie znika i niema żadnego powiadomienia o pomyślnym logowaniu. Wtedy można już przejść na forum. Strona nie dopasowuje swojej rozdzielczości do rozdzielczości ekranu, nie działa dodawanie komentarzy (mnie nie działa nie wiem jak wam)

Wygląd całkiem fajny, niestety prawie nic nie różni się od layoutu zaprezentowanego jakieś 2 lata temu przez grafika dp. Wypadałoby więc coś o nim napisać. Zacznę od dobrych stron.

Są nawet programy na Linuksa i Mac OS. Co prawda tylko 6, ale od czegoś przecież trzeba zacząć.

Z włączonym AdBlockiem strona wydaje się “pusta” - i dobrze, wreszcie przekonaliście mnie do wyłączenia AdBlocka :wink:

Pewnie nie wszyscy to zauważyli, ale vortal ma możliwość dostosowywania. Można przesuwać ramki po lewej stronie i zmieniać liczbę wyświetlanych pozycji. Na razie mozna je przesuwać tylko w pionie i nie można z żadnej z tych ramek zrezygnować. Nie wszystkie ramki mają też tą możliwość przesuwania. Ale myślę, że i to zostanie dopracowane.

Teraz wady nowej wersji. Jest ich więcej, ale to wynika z tego, że vortal wymaga jeszcze dopracowania. Moim zdaniem korzystniejsze byłoby tutaj po prostu publiczne udostępnienie strony beta.dobreprogramy.pl i przez jakiś czas równoczesne jej funkcjonowanie ze starą wersją.

Czcionka newsów jest zbyt duża, Wystarczy taka jak przedtem. Natomiast nagłówek wypadałoby żeby był pogrubiony.

W górnym menu jest coś takiego jak Blog. Po wejściu tam pokazuje się strona z nagłówkiem “Panel administracyjny”, gdzie można dodawać artykuły (?). Z czym to się je? Czyżby nowy serwis blogowy w polskim Internecie?

Nie ma favicony.

Na scrollu wiadomości mogłyby być rozdzielone czymś więcej niż tabulatorem. Może trzy punkty?

Nie mam problemów z zalogowaniem się - niektórzy na SB zgłaszają że takie problemy mają.

Puste pola po lewej i prawej stronie przy dużej rozdzielczości - wypadałoby tam wpasować jakieś ozdobniki. Np. coś takiego jak na lewo od głównego bannera reklamowego. Ogólnie to jednak preferuję szablony pełnoekranowe.

Rozdzielczości:

800x600 - pojawiają się paski przewijania. I dobrze, bo ta rozdzielczość już praktycznie wyszła z użycia. Ale jednak czasem mogą się znaleźć osoby, które mają kłopoty z kartą graficzną albo po prostu mają mały monitor. Lepiej byłoby skalować szablon.

1024x768 - nadal trzeba przewijać. To już skrytykuję - nie wiem jak jest wśród użytkowników dp, ale ogólnie rozdzielczość 1024x768 jest chyba najpopularniejsza wśród użytkowników.

1280x1024 - widać już białe paski po bokach.

1440x900 - paski są jeszcze większe.

Mam więc pytanie - pod jaką rozdzielczość zoptymalizowany jest szablon vortalu?

Po co napis beta pod logiem? Przecież vortal wyszedł już z fazy betatestów. Taka wersja z podpisem beta to mogła istnieć równolegle z dotychczasową. Teraz wypadałoby to usunąć.

Są jeszcze pewne problemy z wydajnością. Np. po najechaniu na scroll, przesuwa się on powoli i “skokowo”.

Zniknęła opcja “zaproponuj program” i “…newsa”.

To jest prawdopodobnie pierwszy dłuższy komentarz do nowej wersji. I mam nadzieję że administracja zwróci na niego uwagę.

Dodane 25.08.2009 (Wt) 18:15

Jeszcze dwa komentarze dot. systemu komentarzy :slight_smile:

  1. Nie mogę dodawać komentarzy.

  2. W komentarzach przydałby się BBCode tak jak na forum. Z tym że ograniczony do takich znaczników jak url, quote i ew. B , I oraz U.

Dodane 25.08.2009 (Wt) 18:26

Teraz zajrzałem do - de facto najważniejszej - części vortalu, jaką jest katalog programów. Widzę, że została tam zrealizowana moja propozycja, czyli filtrowanie programów wg systemów i licencji. Nadal jednak poszczególne wersje programów (np. Gadu-Gadu 6, 7 i 8) występują oddzielnie.

Poza tym np. w tej chwili vortal strasznie muli, ale domyślam się że jest to spowodowane znacznie zwiększonym obciążeniem, które z kolei spowodowane jest nowym layoutem.

Nie wiele się zmieniło w wyglądzie, ale teraz jest bardziej przejrzyszcie, futurystycznie

Dodane 31.08.2009 (Pn) 20:30

juz 933 ogladalnosci hehe może zrobimy rekord