I-dialer <Ziemia>

od jakiegos czasu pojawia mi się ziemia na pasku zadań przez chwile są na niej zielone strzałki do środka a potem zamienia się w ziemie przekresiloną wielkim czerwonym krzyżykiem jest to plik idd9c.tmp.exe usuwałem go pare razy ale on pojawia się na nowo troche pod inną nazwą np iddB12 kiedy zostawiłem koputer na noc gdy rano spojrzałem na pasek zadań było tam ze 20 tych ziem przekreślonych czerwonym krzyrzem co mam zrobic by się tego pozbyc raz na zawsze…

oto logi z HijackThis:

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuń:

Pliki i foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Przeskanuj plik:

na stronie http://virusscan.jotti.org/, a jeśli okaże się szkodnikiem - usuń.

Poczytaj o usuwaniu plików i folderów z pytajnikiem - Usuwanie PurityScan.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Log Silent Runners urwany poczekaj na komunikat all done

oto poprawiony

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\winowl32.dll

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Użyj programu ATF Cleaner i przeczyść Current User Temp oraz All Users Temp.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.

Usuń HJT.

Czy skanowałeś ten plik:

na stronie http://virusscan.jotti.org/? Jak wyniki?

Po wykonaniu pokaż nowe logi.

"

Nie skanowałem bo nie moge go znaleśc…

Start => uruchom => wpisz regedit i kliknij OK => przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\ShellBrowser

i skasuj z prawokliku znajdującą się tam wartość {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404}

Czy włączyłeś pokazywanie ukrytych plików i folderów? Jeśli nie to włącz:

Mój komputer => narzędzia => opcje folderów => zakładka Widok => w części Ukryte pliki i foldery zaznacz opcję Pokaż ukryte pliki i foldery => dalej wystarczy tylko potwierdzić.

doszedłem tylko do toolbar dalej nie ma tego

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 22:41

ShellBrowser

Oj, przepraszam - prawidłowy klucz to:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\ShellBrowser\