I jak tu podłączyć głośniki?

Z racji tego, że od jakiegoś czasu przestałem korzystać w domu z komputera stacjonarnego i przesiadłem się na laptopa mam w posiadaniu nieużywane głośniki 5.1 CREATIVE Inspire T5900, które podłącza się do karty dźwiękowej za pomocą trzech kabli Jack 3,5mm. Nie chcąc, żeby w/w głośniki się marnowały zainteresowałem się zagadnieniem bezprzewodowych kart dźwiękowych i tu niespodzianka - znaleziona przeze mnie karta dźwiękowa SoundBlaster Wireless for iTunes posiada odbiornik, który ma tylko 1 wejście line-in i dwa wejścia typu chinch.

Creative-Labs-Sound-Blaster-Wireless-Audio-Transmitter-and-Receiver-Bundle-Deal.png

Jak w takim razie podpiąć do tego odbiornika moje głośniki?

To karta stereo także nie podłączysz sprzętu tak aby mieć 5.1

I to mnie właśnie wkurza w tej firmie - robią trochę sprzętu i jest on ze sob a niekompatybilny. ;/

To może ktoś podrzuci jakiś pomysł jak podłączyć głośniki 5.1 do laptopa bez “smyczy”?

Coś takiego f2bd10496121019fm.jpg w dodatku trochę tańsze http://www.x-kom.pl/p/60471-karta-muzyc … o-usb.html

Bez smyczy czyli bez przejściówek??

Poszukaj karty kompatybilnej ze standardem 5.1.

Pozdrawiam

iaZ

Chodzi mi o to, żeby głośniki były podłączone do karty dźwiękowej i można było przemieszczać się z laptopem. Innymi słowy - muzyka gra, a z laptopa nie wychodzi żaden kabel.

Niestety karta dźwiękowa podana przez ramireza jest podłączana poprzez USB, tak więc odpada.

Może jest jakiś konwerter 3x jack3,5mm na 1xLine-in lub 2xchinch?

W przewodzie będzie dużo lepszy sygnał przenoszenia.:slight_smile:

Radzę więc użyć jednak czegoś z kablem.

Takiej karty raczej nie znajdziesz.

Wiem, że przenoszenie sygnału przewodem jest znacznie lepsze, ale przecież w tej konkretnej sytuacji nie jakość dźwięku jest najważniejsza tylko mobilność laptopa i komfort pracy. Nie powiesz mi chyba, że jakoś takiego rozwiązania byłaby gorsza, niż jakoś dźwięku z wbudowanych głośników w laptopie.

Dlatego pytam też o jakiś konwerter/przejściówkę np 3 x jack na 2 x chich.

Proponuje to http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-2xrc … 73058.html + szukać przejścia jeszcze jack-in na jack-out

Jeżeli Ci faktycznie nie zależy tak na dźwięku to powciskaj trójników. Wydatek około 4zł (za 2 sztuki) a już teraz się dowiesz czy taka jakość dźwięku Cię satysfakcjonuje. (no niestety nie będzie 5.1 tylko 2.0 + 2.0 + 1.1 :stuck_out_tongue: ) Jak Cię to zadowoli to podłączasz tak do tej karty dźwiękowej i jest jakieś rozwiązanie.

W sumie na tych głośnikach obecnie słucham tylko muzyki, a ta jest w stereo więc utrata 5.1 to żadna strata.