i3-1115G4

Macie jakieś praktyczne doświadczenia z i3-1115G4. Da się tego używać?
Jeśli tak, to czy wystarczy 8GB RAM czy lepiej dołożyć do 16GB?

Chyba się da skoro sprzedawcy oferują a producenci produkują. Sam jestem ciekawy opinii społeczności. Pozdrawiam.

Celerony też produkują i bezstresowo nie da się tego używać

Co do i3 11gen trochę dziwne pytanie. Wystarczy wejść tutaj i od razu mamy odpowiedź, że do prac biurowych, przeglądania www i oglądania filmów wystarczy.

PassMark - Intel Core i3-1115G4 @ 3.00GHz - Price performance comparison (cpubenchmark.net)

Zastanawia mnie jeden fakt. Obecnie pracuję na starociu sprzed 10 lat, mianowicie i3 drugiej generacji i do zwykłego użytkowania nadaje się idealnie. Piszesz, że jedenastej generacji nadaje się do tego samego. To po co mi kupować lepszy, zmienię sobie hdd na sdd i będzie po kłopocie. I tak nie gram w gry. Do gier mam konsolę. Gdyby obsługiwał Windows 11 tylko to byłbym pełni szczęścia.

A ja ci po prostu nie wierzę. Takie coś nawet nie nadaje się do przeglądania dzisiejszych stron www. Co najwyżej jako retro sprzęt do pogrania w gry spod XP. Tobie może się wydawać że to się nadaje do pracy bo na przykład nie masz porównania jak działa system na względnie nowoczesnym (trzy, dwu letnim) procesorze a tym dziesięcioletnim. Jak ktoś całe życie ogląda telewizję w monochromatycznych barwach i nie wie o tym, że można oglądać ją w kolorze to będzie pisał, że przecież tak się da i po co inaczej.
Na moim Celeronie 2.4 Ghz nawet strony www się nie wczytują do pełna a FB nawet się na tym nie uruchamia bo nie można przewijać strony.

Wiesz, testy testami i w zasadzie nic z nich nie wynika, ot, tutaj np test, który pokazuje, że w Fornite ten dwurdzeniowy i3 daje więcej FPS niż sześciordzeniowy Ryzen 5 5500U:

To jest troche tak jak z telewizorami jak miało się kiedyś mniejszy to był Ok a teraz jak się na to patrzy… i3 2gen ma przynajmniej ddr3 wiec pewnie się da korzystać nawet jak nie jest demonem prędkości.

Bo jednak Intel zawsze był górą w grach nad AMD. Zwróć uwagę jak porównujesz je stawiając obok siebie na wydajność w jednym wątku (Single Thread Rating). Oba osiągają ten sam wynik. AMD zyskuje dopiero przewagę w zadaniach wielowątkowych bo ma więcej rdzeni fizycznych i logicznych.
Przez co jest klasyfikowany jako wydajniejsza jednostka niż Intela i3 11gen.

AMD Ryzen 5 5500U vs Intel Core i3-1125G4 @ 2.00GHz [cpubenchmark.net] by PassMark Software

No dobra. A co jeśli ktoś używa komputera do innych rzeczy niż uruchamianie na nich testów?

Mam windows 10 aktualizacje na bierząco i śmiga. Trzeba trochę poczekać aż wszystko wystatruje. Kolega ma Hp Omen teraz ma już windows 11. W codziennym użytkowaniu trudno znaleźć różnicę.

Ja ci pisałem. Dla mnie jest OK. Jak nie tworzysz symulacji złożoności świata to powinien wystarczyć. :wink: ale może niech @anon7248146 się wypowie.

A ja ci nie wierzę. To znaczy wierzę że może ci to „działać” ale na pewno nie można być z tego działania zadowolonym. Chętnie poznam nazwę tego procesora.

Intel(R) Core™ i3-2350M CPU @ 2.30GHz 2.30 GHz i 8 Ramu windows 64bit

słabiutki , lepiej kupić z procesorem AMD Rydz. 7

A na jakiej podstawie tak uważasz. :wink: ?
W tym teście I3 ma ustawione TDP maksymalne 28, a jej minimalne to 12W. Ryzen był na 15W, więc w praktyce, w większości laptopów, to jednak producent TDP przytnie, żeby były cienkie, i Ryzen wygra. :wink:

Da się korzystać, mityczna Pani Krysia z sekretariatu nie będzie narzekała, Word chodzi, Pudelek chodzi, i tyle. Fakt, że otwarcie 2,3 czy 4 strony komputer zawiesi… od tego jest informatyk w urzędzie. :wink:

Chciałbym powiedzieć więcej, ale nie mam tego procka. Natomiast jego grupa docelowa jest jasna: domowe użytkowanie w okresie 3-5 lat. Mobilność i bez gier. Taki najbardziej budżetowy, ale jednak pełnowartościowy w porównaniu z Atomami. Dla mnie ma on swoją nisze w konstrukcjach do 2000 (waloryzowane corocznie o inflację). :wink:

Współczuję ci zatem jeżeli uważasz, że na nim da się płynnie pracować na W10. Bo przesiadając się na nowoczesny procesor to dopiero byś pisał jaką rakietę posiadasz. To jest procesor drugiej generacji od obecnych dzieli go aż dziesięć generacji. Pracować na czymś tak muzealnym to masochizm.

Na W10 czy nawet 11 do przeglądania stron WWW i prostych dokumentów da się pracować na intelach I3 od drugiej generacji, swobodnie, o ile jest SSD i 8 GB pamięci. Tak naprawdę nowsze procesory aż tak bardzo nie podnoszą komfortu. Oczywiście jest zauważalnie szybciej, ale nie aż tak, aby to było nieodzowne.