i440BX 133MHz, a nVidia Riva TNT2

Witam, mam oto do was takie pytanie:

Otóż, chcę sobie kupić jakiegoś P3 na 133MHz. Lecz gdy poczytałem na Tom’s Hardware o tym chipsecie to troche się zniesmaczyłem gdy zobaczyłem, że AGP będzie pracować na 89Mhz. Pytanie w takim razie brzmi: Czy moja Riva TNT2 uradzi te 89MHz?

P.S. na Tom’s Hardware pisali że tamtego czasu ich GeForce 256 nie miał z tym ŻADNYCH problemów, pracował jak skała itd.

MoBo jak w podpisie :wink:

Od razu, ew. poprosiłbym aby ktoś pomógł mi przy wyborze tego P3 :wink: Jeżeli oczywiście komuś się chcę :stuck_out_tongue:

AVE!

Oficjalnie chip BX nie wspiera FSB 133,więc wcale CPU FSB 133 nie musi ruszyć na Twojej płycie.

AGP standardowo ma 66 MHz,jeśli ustawisz FSB na 133, AGP na chipie BX ustawi się na około 89 MHz i musi być bardzo dobra karta grafiki,aby to wytrzymać,więc proponuję kupić CPU na FSB100.

Oficjalnie nie wspiera?

http://www.tomshardware.pl/howto/200004 … entium_iii

http://www.tomshardware.pl/howto/200004 … es-04.html

To czego na tych stronach nie rozumiem?? :stuck_out_tongue:

A poza tym w takim razie czy Riva TNT2 by uradziłe te 89MHz?

Czytaj opis dotyczący BX,ma dwie gwiazdki przy FSB133 - poczytaj pod tabelami co to znaczy.

Metoda prób i błędów - nikt na to pytanie raczej nie odpowie.

No spoko, rozumiem… Teraz tak myśląc:

Kupie sobie jakiegoś P3 700MHz (7x100MHz), ale czy płyta może obsłużyć taki mnożnik? Gdzie mogę to sprawdzić lub w jaki sposób?

Sprawdź w specyfikacji płyty,teoretycznie nawet 10 x FSB 100= czyli CPU 1 GHz.

Ale często max to mnożnik x 8.

Dzięki. Bardzo mi pomogłeś, tylko teraz zostanie ostatnie pytanie:

Czy opłaca się kupić daną ABIT BE6-II? I co z obsługą do 8 urządzeń IDE? Czy jeżeli będę miał np. 4HDD i 2CD/DVD to czy płyta nie będzie się sypać itd.?

Praktyka pokaże. Generalnie te modela Abita działały dobrze, chyba że spuchły im kondensatory. Z dyskami raczej nie powinno być problemów, chyba że trafisz na typy które z definicji ze sobą nie współpracują. Jeśli chodzi o BX-a to wiele płyt np. Asus-a chodziło latami z FSB 133.:mrgreen:

OK. To już wszystko! Wielkie dzięki, bardzo mi pomogliście!

AVE!

O ile pamiętam nie było problemu.

Dyski podpinasz pod dodatkowy szybszy kontroler IDE,a napędy CD/DVD pod kontroler IDE płyty.