I5-3570 czy i7-3770 oraz jaka płyta Gigabyte do tego?

Tak jak w temacie: który procesor wybrać? Różnica w cenie to 350 zł, warto dopłacać, czy różnica pomiędzy tymi modelami jest niewielka? Oraz prosiłbym o pomoc przy wyborze płyty głównej, n najlepiej od Gigabyte, bo ta firma jeszcze nigdy mnie nie zawiodła :wink: Podpowiem, że planuję do tego zestawu kupić 16 GB RAM’u i GeForce’a GTX650 Ti. Jeśli chodzi o wymagania do płyty to tylko takie, żeby była podobnej klasy co te podzespoły, miała 2x SATA III oraz min. 2/4 porty USB 3.0.

P.S.

Komputer będzie używany do grafiki, edycji filmów i okazjonalnie do grania.

P.P.S.

Czy do takiego zestawu wystarczy posiadany przeze mnie zasilacz? Jest to “Chieftec GPS-450AA-101A” 450 W.

Do czego będziesz używał komputera?

Płyta np. Gigabyte GA-B75M-D3P lub ASRock B75 Pro3

Edytowałem już 1 post. Czyli płyty na B75 wystarczą i nie ma sensu inwestować w Z77 przy tych podzespołach?

Skora procesora nie da się podkręcić to za bardzo nie ma sensu.

Dodane 22.11.2012 (Cz) 14:54

Do twoich zastosowań lepsza byłaby i7

Dodane 22.11.2012 (Cz) 14:56

Zasilacz powinien wystarczyć.

Do tekiego zestawu karta graficzna 650 ti ? troche slabo.

Ok, dzięki :wink: A ten i7 ma jeszcze jakiś “+” poza 8 wątkami i wyższym taktowaniem w trybie turbo?

EDIT:

Na GTX650 Ti zdecydowałem się ponieważ coś mocniejszego, np. 660 Ti już prawdopodobnie wymagałoby wymiany zasilacza na mocniejszy, czyli do wyższej ceny grafiki doszłoby jeszcze 250-300 zł na zasilacz (a obecny jest w idealnym stanie, ma nieco ponad 2 lata) czyli już zauważalnie przekroczyłbym swój budżet.

A co ze zwyklem 660 bez Ti ? Mozna dorwać za 800

Problem w tym, że zużywa 30 W więcej od 650 Ti. W specyfikacji niby minimalna moc zasilacza podane jest 450 W, ale jak dojdzie do tego mocny procesor i kilkugodzinne obciążenie to może być już kiepsko. Na modyfikację komputera chciałem przeznaczyć maks 3 100 zł (nie licząc CPU, GPU, RAM’u i płyty gł. kupuję jeszcze monitor i upgrade Windowsa), i tak już przekroczyłem tę kwotę o 400-450 zł (jeśli zdecyduję się na i7), więc kolejne +200 zł niestety jest trochę poza zasięgiem.

Sam napisałeś, że głównie do grafiki i edycji filmów… może renderingu. Nie ma się co zastanawiać tylko brać i7. Tutaj każdy wątek się liczy, a im więcej tym lepiej :slight_smile:

Ok, no to chyba warto dołożyć do tego i7.

Kolega wyżej zaproponował płytę główną Gigabyte GA-B75M-D3P tylko, żę jest to płyta microATX, więc chyba nie współgra z tym Chieftekiem, mam rację?