i5-3570+GTX650 Ti na Chieftec 450 W?

Witajcie!

Planujęzakup procesora Intel Core i5-3570 oraz karty graficznej Gigabyte GeForce GTX650 Ti OC 2 GB (http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-653955.html) i zastanawiam się czy mój zasilacz, “Chieftec GPS-450AA-101A” 450 W poradzi sobie z tym sprzętem podczas obciążenia. Jak uważacie? Da radę? Dodatkowo 2 moduły po 8 GB RAMu, ale to chyba jest niewielkie zużycie prądu.

Jak nie da rady, co objawem mogą być zawiechy systemu lub restarty to kupisz mocniejszy… Nawet jak nie będzie dawał rady to niczego Ci nie spali ten zasilacz więć śmiało możesz na nim testować

spokojnie da radę. procek zje max 70-80W, grafika nie więcej jak 90W. Twój chieftec ma ~348W na 12V także spokojnie będzie wszystko działać i zapas zostanie spory

Za niewiele więcej (~40-50zł) można dostać sporo wydajniejszego Radeona 7850 (dodatkowo z grą Far Cry 3).

Wiem, ale GeForce’y lepiej nadają się do pracy (np. rendering grafiki 3D na GPU itp) od Radeonów. Za to Radeony w tej samej cenie co GF mają nieco większą wydajność w grach. Z racji tego, że gram tylko okazjonalnie, a pracuję przez większość czasu to zdecydowałem się na kartę ze stajni nvidii :wink:

Masz rację, nie wiedziałem, że zależy Ci głównie na zastosowaniach profesjonalnych. W każdym razie zasilacz spokojnie da sobie radę.

Zasilacz da radę ale seria GPS słynie z awaryjności .Musisz dbać o jego wnętrze by się nie zakurzyło za mocno.Trzeba co jakiś czas sprawdzać czy dalej się kręci.